text.skipToContent text.skipToNavigation
The natural choice

Kokybiška miškų ūkio technika

„Ponsse“ ir jos gamykla, viena pirmaujančių pasaulyje miško technikos gamintojų, yra įsikūrusi nedidelėje Vieremės (suom. Vieremä) savivaldybėje. Joje per 46 metų laikotarpį pagaminta daugiau kaip 11 000 miškų ūkio mašinų iš jų beveik 9500 eksploatuojamos iki šiol.

„Ponsse“ specializuojasi miškų ūkio mašinų gamyboje, pardavime ir techninėje priežiūroje vadovaudamasi sortimentų ruošos metodu bei su tuo susijusia duomenų apdorojimo sistema. Taikant medienos sortimentų ruošos metodą, kamienai supjaustomi į tokio ilgio gabalus, kuris atitinka medienos naudojimo paskirtį. Tuo pačiu metu duomenų apdorojimo sistema teikia informaciją galutiniam klientui apie medienos rūšį ir išvežamos iš miško medienos kiekį. Visos operacijos vyksta naudojant bevielį ryšį realiuoju laiku.

Iššūkis

Dėl miškų ūkio mašinų eksploatavimo sąlygų metalams tenka sunkūs išbandymai – tiek stiprumo, tiek atsparumo dilimui bei darbo nepalankioms oro sąlygomis. Mašinos eksploatuojamos įvairiose vietovėse, besikeičiančio klimato sąlygomis, tad iš esmės nėra jokių šalčio ribų. Klientai gali rinktis tas gaminių savybes, kurios tinka jų vykdomos veiklos sąlygoms, ir itin vertina aukštą produktų kokybę bei gaminių, patenkinančių jų poreikius, kūrimą. Kaip tiekėja partnerė yra reikalinga įmonė, galinti prisidėti tenkinant jų klientų poreikius.

„Ponsse“ iš „Tibnor“ daugiausia perka didelio stiprumo plieną „Strenx“. Plieninės detalės paruošiamos „Tibnor“ serviso centre Seinejokuose ir Hiuvinkoje. „Tibnor“ tiekimo terminai suderinami atsižvelgiant į „Ponsse“ vykdomos gamybos fazes. Visos iš anksto paruoštos detalės gabenamos į „Ponsse“ suvirinimo dirbtuves tolesniam apdorojimui, o iš ten jie tęsia kelionę, kad būtų panaudoti, pavyzdžiui, retintuvų arba kranų strėlių konstrukcijose.

„Ponsse“ naudoja tiekėjų portalą, sujungiantį tarpusavyje „Tibnor“ ir „Ponsse“ duomenų sistemas. Užsakymus „Tibnor“ tiekia pagal principą „tiksliai laiku“, kadangi nėra tikslinga turėti didelius sandėlius šalia Vieremės gamyklos.

– Mums yra gyvybiškai svarbu greitai bei lanksčiai reaguoti į mūsų klientų poreikius. Dėl šios priežasties „Ponsse“ įdiegė tiekėjų portalą, per kurį susietos „Tibnor“ ir „Ponsse“ duomenų bazės”, – pasakoja „Ponsse“ Vieremės padalinio pirkimų vadovė Tiina Haapalainen.

Tarpusavyje sąveikaujančios kompiuterinės sistemos

„Ponsse“ ir „Tibnor“ duomenų apdorojimo sistema suprojektuota taip, kad įmonės palaikytų tarpusavio ryšį. Tai leido organizuoti sklandesnį bendradarbiavimą. Šiuo metu gaminių pakeitimai įdiegiami greičiau ir užsakymai vykdomi lengviau suprantamu būdu.

– Kai sistemos palaiko ryšį viena su kita, galutiniai produktai gali būti keičiami greičiau, todėl mes galime užsakyti pavienius produktus, atitinkančius besikeičiančius gamybos poreikius. Mes taip pat stebime užsakymų vykdymo progresą realiuoju laiku. Anksčiau tokie pakeitimai trukdavo savaites arba netgi mėnesius“, – pasakojo p. Haapalainen.

Portalas leidžia taupyti laiką gaunant prekes, biuro darbe bei tiekimo terminų optimizavimui.

– Portale „Tibnor“ mato, kokiame etape reikia Tibnor gaminamų gaminių. Prekės greičiau pagaminamos ir pristatomos, sumažėja kanceliarinio darbo kiekis, kadangi užsakymai nebevykdomi po vieną rankiniu būdu. Be to, gerokai padidėjo ir sandėlio apyvartumas, – pridūrė p. Haapalainen.

Bėgant metams bendradarbiavimas tapo glaudesniu, ir ne vien tik tarp „Ponsse“ pirkėjų ir „Tibnor“ pardavėjų. Abiejų įmonių kokybės ekspertai lankydavosi vieni pas kitus, todėl bendradarbiavimas tęsiamas ir produktų kūrimo bei gamybos planavimo srityse.

– Mūsų produktų kūrimo skyrius taip pat bendrauja su „Tibnor“ produktų kūrimo skyriumi, kurie kartu aptaria produktų gamybos klausimus. Jų tikslas – išvengti sudėtingų gamybinio proceso etapų ir organizuoti kuo greitesnį, paprastesnį bei ekonomiškesnį gamybinį procesą. Ligi šiol bendradarbiavimas tarp skirtingų padalinių vyksta sklandžiai, – sakė p. Haapalainen.

Trumpai

Apie „Ponsse“
Gamina ir parduoda miškų ūkio mašinas bei atitinkamas duomenų apdorojimo sistemas ir atlieka jų priežiūrą.

Iššūkis
„Ponsse“ klientų poreikiai reikalauja kokybės ir lankstumo, to paties reikia ir iš tiekėjų, partnerių pusės.

Sprendimas
Tiesiogiai tiekiamos paruoštos detalės pagamintos iš didelio stiprumo plieno tenkina reiklius „Ponsse“ gamybos poreikius.

Susisiekite su mumis šiandien

Tibnor geriausi ekspertai ir specialistai pasiruošę. Kuo galime Jums padėti?

Susisiekite su mumis
Quick order
Delivery options
Selected date Partial delivery possible


Log In

I have forgotten my password

We are pleased that you want to become a customer with us. In order for you as a business customer to be able to shop from us, you need to apply for a customer account.

Apply for a customer account

*Note that we only sell to business customers, unfortunately not to private individuals. Applications without an organization number will not be processed.