Susisiekti
Contact request

About you:

* Privalomas
Pateikdami šią formą jūs pritariate mūsų pranešimui dėl privatumo.

Vamzdžiai ir tuščiaviduriai profiliai


Atsižvelgiant į gamybos technologiją, vamzdžiai gali būti skirstomi į dvi pagrindines kategorijas – suvirintinius ir besiūlius,

Suvirintiniai vamzdžiai gaminami iš karštai ar šaltai valcuotų arba dengtų lakštų integruoto proceso metu, kai gamybos pradžioje imama plona ritininė juosta. Ši juosta išvalcuojama į apvalų vamzdį, kuris suvirinamas išilgai, ruošinyje indukuojant elektros srovę taip, kad juostos kraštai sulydomi tarpusavyje, t. y. suvirinimui nenaudojamos jokios pagalbinės medžiagos. Po suvirinimo yra pašalinama išorinė virintinės siūlės rumbelė (tam tikrų matmenų vamzdžiuose taip pat gali būti šalinama vidinė rumbelė), virintinė siūlė ir medžiaga tikrinamos atliekant tyrimą sūkurinėmis srovėmis (angl. Eddy Current) ir paskutiniame proceso etape suformuojamas galutinės formos bei tolerancijų vamzdis, kuris supjaustomas 5-7 m ilgio atkarpomis.

Besiūliai vamzdžiai gaminami pagal kitokią technologiją. Tokiu atveju proceso pradžioje plieno ruošinys įkaitinamas ir perforuojamas arba užmaunamas ant spraudiklio. Po to vamzdis gaminamas pratraukiant ruošinį pro matricą vadinamosios ekstruzijos būdu arba valcuojant ant spraudiklio. Tokiu būdu yra gaunamas vamzdis be virintinės siūlės; tai yra svarbu naudojant vamzdį tam tikruose įrenginiuose.

Visi vamzdžiai, nepaisant gamybos proceso, tiekiami laikantis tiekimo būklę reglamentuojančios standarto, dažniausiai EN standarto. Jis, be kita ko, nustato matmenų tolerancijas, plieno kokybę, paviršiaus savybes,  bandymo metodus ir t. t. Daugelis konstrukcijų yra susietos su šiais standartais, nustatančiais, kokie vamzdžiai turi būti naudojami tam tikrame įrenginyje. Siekiant įvykdyti kai kurių standartų reikalavimus, vamzdžiai turi būti apdorojami papildomai, pavyzdžiui, apdorojant termiškai, normalizuojant, atkaitinant ir t. t.

Atsižvelgiant į standartą ir gamybos metodą, vamzdžių prekybiniai pavadinimai būna skirtingi. Preciziniai vamzdžiai naudojamo mažesnėse konstrukcijose, kuriose keliami dideli reikalavimai lankstumui ir paviršiaus apdailai, pvz., baldų pramonėje. Šaltai ir karštai valcuoti konstrukciniai vamzdžiai (ŠVKV ir KVKV) naudojami stambesnėse konstrukcijose, kuriose yra svarbios laikančiosios galios bei suvirinamumo charakteristikos, pvz., statybos pramonėje. Besiūliai vamzdžiai naudojami įrenginiuose, kuriuose ypač svarbus sandarumas, pvz., įvairių terpių transportavimo vamzdžiai. Standartiniais vamzdžiais anksčiau buvo vadinami vamzdžiai, naudojami paprastesnėse konstrukcijose.

Po to, kai vamzdžiai bus pristatyti į bendrovę „Tibnor“, mes galime atlikti tolesnio kokybės gerinimo darbus: vamzdžių supjaustymo fiksuoto ilgio ir mažų leistinųjų nuokrypių atkarpomis, įstrižojo pjovimo, pjovimo lazeriu bei kitus paruošimo darbus, pvz., įsrieginimu. Statybos darbams skirti ŠVKV ir KVKV gali būti tiekiami supjaustyti atkarpomis, su paruoštomis suvirinimui briaunomis ir padengti gruntu.

EN 10305-1 – šaltai traukti besiūliai preciziniai vamzdžiai – puikus pasirinkimas daugeliui panaudojimo sričių. Jie pasižymi nedideliais leistinais matmenų nuokrypiais bei glotniais paviršiais, todėl yra aukštai vertinami kaip gaminiai, tinkantys konstrukcijoms, kurių tikslumui keliami griežti reikalavimai.  E235 – tai labiausiai paplitęs standartas mūsų sandėliuose. Jie gaminami iš E235 +C markės plieno, kur raidė „C“ reiškia šaltąjį traukimą; pagal cheminę analizę E235 atitinka S235 markės plieną. Vamzdžiai taip pat gali būti apdorojami termiškai.

Jie puikiai tinka ir gaminiams, kuriems besisukant medžiagas veikia įtempiai. Lyginant su S235 marke, jų stiprumo lygis paprastai būna aukštesnis dėl šaltojo traukimo. Standartas EN 10305-1 taip pat aprėpia daugybę kitų plieno markių, tad „Tibnor“, gavusi prašymą, gali pasiūlyti visas jas. Daugelį standartizuotų markių galima apdirbti terminio apdorojimo būdu ir išgauti didelį stiprumą.
Skirtingai nuo kitų tipų precizinių vamzdžių, šaltai trauktų besiūlių vamzdžių pasiūla pagal sienelių storį yra labai plati. Tai reiškia, kad jie labai populiarūs kaip mašinų dalys tiek automobilių pramonėje, tiek bendrosios mechaninės inžinerijos ir kasybos pramonės sektoriuose.

EN 10305-2 – šaltai traukti suvirintieji preciziniai vamzdžiai, kurių savybės ir naudojimo sritys yra tokios pat, kaip ir atitinkamų besiūlių vamzdžių, ir kurie turi mažus leistinus nuokrypius ir glotnius paviršius. Be to, jie užtikrina tinkamą padėtį centro atžvilgiu, kadangi pirminė medžiaga būna suvirintas vamzdis, gaminamas iš juostinės medžiagos. Šie vamzdžiai yra nebrangus, bet išties puikus pasirinkimas konstrukcijoms, kurioms keliami aukšti reikalavimai. E235 +C – tai dažniausiai sandėliuojamas šio gaminio standartas. Esant poreikiui, galime pasiūlyti ir kitų markių, įtrauktų į standartą EN 10305-2. Vamzdžiai taip pat gali būti apdorojami termiškai. 

Kadangi pirminė medžiaga būna lakštas arba juosta, šio tipo vamzdžiai, skirtingai nuo šaltai trauktų besiūlių vamzdžių, pasižymi kiek geresniais leistinais nuokrypiais, ypač centriškumu, Tačiau gamybos technologija nustato ribas, kurias gali siekti didžiausias sienelės storis. Šaltai traukti suvirintieji vamzdžiai yra ekonominiu požiūriu naudinga alternatyva atitinkamiems besiūliams gaminiams, kurių naudojimo paskirtis yra tokia pati.
Šaltai traukti besiūliai ir suvirinti preciziniai vamzdžiai plačiai naudojami automobilių pramonėje, mechaninės inžinerijos sektoriuje bei kasybos pramonėje. Vamzdžiai dažnai naudojami gaminant įdėklus, atotampas, velenus, apdirbtas mašinų dalis, poveržles ir skečiamąsias įvores. Kiti naudojimo pavyzdžiai – uolų sutvirtinimo varžtai, gręžimo vamzdžiai bei gręžimo karūnos.

EN 10305-3 ir EN 10305-5 – šaltai apdirbti suvirinti preciziniai plieniniai vamzdžiai. Jie gaminami lenkiant ir suvirinant arba šaltai valcuotą lakštą, arba karštai valcuotą ir ėsdintą lakštą. Tai yra vieni plačiausiai naudojamų vamzdžių. Medžiaga, iš kurios pagaminti sandėlyje turimi vamzdžiai, atitinka abu standartus E220 ir E235. „Tibnor“ gali patenkinti visus prašymus dėl kitų markių, atitinkančių standartą EN 10305-3. 
Šio tipo vamzdžiai, kurių sienelės santykinai plonos, naudojami lengvesnėms konstrukcijoms įvairiausios paskirties įtaisuose, sutinkamuose kasdieniame gyvenime, kaip antai transporto priemonėse, pastatų statyboje ir mechaninės inžinerijos įrenginiuose, taip pat baldų, sporto ir laisvalaikio reikmenų gamyboje.  Gaminys gali būti tiekiamas ne tik apvalaus (EN 10305-3), bet ir kvadratinio, stačiakampio, ovalaus ir (arba) plokščiai apvalaus skerspjūvio vamzdžio pavidalu (EN 10305-5). Vamzdžiai, kurių pagrindą sudaro šaltai valcuotas lakštas, gali būti plakiruoti chromu, tuo tarpu vamzdžio, kurio pagrindą sudaro karštai valcuotas ir ėsdintas lakštas, kiek šiurkštesnis yra tinkamas pagrindas lakavimui arba dengimui cinku tiek galvanizuojant elektriniu būdu, tiek karštuoju būdu. 

Jie naudojami lengvesnėms konstrukcijoms labai įvairiose srityse, pvz., baldų, automobilių ir mechaninės inžinerijos pramonėje, taip pat sportui, pomėgiams ir laisvalaikio užsiėmimams skirtuose reikmenyse. Jie pasižymi nedideliais leistinais matmenų nuokrypiais bei glotniais paviršiais, Įvairus gaminamų vamzdžių skerspjūvis – apvalus, ovalus ir plokščiai ovalus. Vamzdžiai gaminami iš šaltai valcuotos plieno juostos arba neėsdintos / ėsdintos karštai valcuotos juostos ir pasižymi plonomis sienelėmis. Vamzdžius iš šaltai valcuotos plieno juostos galima chromuoti. Karštai valcuotą ėsdintą juostą galima cinkuoti karštuoju arba elektriniu būdu ir lakuoti. E235 +C – tai dažniausiai sandėliuojamas šio gaminio standartas.

Kalbant apie EN 10305-1,-2, -3 ir -5, vamzdžiai gali būti pagaminti būtent iš tos markės plieno, kurio savybės atitiktų Jūsų poreikius ir pageidavimus.

EN 10305-4 – šaltai traukti besiūliai preciziniai plieno vamzdžiai hidrauliniams ir pneumatiniams įrenginiams. Sandėlyje turime vamzdžius iš E235 +N markės plieno, t. y. karštai apdorotus (normalizuotus). Vamzdžiai atitinka reikalavimus, keliamus slėginiams vamzdžiams. Jie buvo išbandyti slėgiu ir normalizuoti, kad būtų galima naudoti hidraulinėse sistemose. Kaip ir kiti šaltai traukti besiūliai vamzdžiai, šie vamzdžiai turi mažus leistinus matmenų nuokrypius ir glotnius paviršius. Be to, jie pasižymi geromis lenkimo savybėmis. Vamzdžiai buvo išbandyti slėgiu, ant kiekvieno vamzdžio paviršiaus ritininiu būdu įspaustas pavadinimą, matmenis, standartą ir plieno markę nurodantis ženklas. Iš vidaus jie yra fosfatuoti ir sutepti, todėl galima iš karto pradėti naudoti. Daugelio matmenų vamzdžiai taip pat būna galvanizuoti elektriniu būdu. Tai, kad plienas yra normalizuotas, reiškia, kad vamzdžius lengva lenkti ir formuoti.

Šie šaltai traukti besiūliai vamzdžiai gaminami užtikrinant jų labai mažus leistinus nuokrypius bei kokybišką paviršiaus apdailą. Be hidraulinių ir pneumatinių sistemų, jie gali būti naudojami stabdžių sistemoje ir mašinose, kuriose skysčiai transportuojami veikiant slėgiui. 

Šios rūšies vamzdžiai naudojami skysčių ar dujų transportavimo vamzdynuose veikiant atmosferos ar didesniam slėgiui Jie neskirti naudoti mechaninėse konstrukcijose, pvz., mašinų ar automobilių mazguose. Gaminami vamzdžiai būna besiūliai ir lenkti / suvirinti; po pagaminimo atliekamas visų vamzdžių sandarumo bandymas. Lyginant su preciziniais vamzdžiais, šio vamzdžių tipo paviršiaus apdaila ir leistini matmenų nuokrypiai nėra labai geri.

  • EN10255 – magistraliniai vamzdžiai, kurie gali būti naudojami slėginės paskirties įrangoje. Jie būna suvirinti arba besiūliai, juos leista naudoti slėginiuose įrenginiuose. Tai, ar jų panaudojimo sritis gali būti plati, priklauso nuo daugelio įvairių savybių. Juos paprasta lenkti ir formuoti, jie gali būti su sriegiais arba be jų ir tiekiami neapdoroti, nudažyti mėlynai arba galvanizuoti. Savo sandėliuose turime S195T standartą atitinkančius vamzdžius. Naudojimo sritis yra plati – nuo įprastų vamzdyninių vandens tiekimo sistemų iki sprinklerinių sistemų. Jie taip pat naudojami mechaninės inžinerijos bei statybos pramonės sektoriuose, kur reikalingas suslėgtasis oras. Juos taip pat galima naudoti gaminant paprastesnės konstrukcijos turėklus. Šie vamzdžiai netinka naudoti mechaninėse konstrukcijose.

 

  • EN10217 – standartiniai suvirintieji plieniniai vamzdžiai slėginėms sistemoms. Jie naudojami kaip magistraliniai vamzdžiai, skirti transportuoti įvairias terpes, kaip antai orą, vandenį ir kitus skysčius, taip pat dumblą ir žvirgždą. Taip pat jie naudojami centralizuoto šilumos tiekimo tinkluose bei sniego gaminimo įrenginiuose. Šie vamzdžiai atitinka reikalavimus, kad būtų pripažinti tinkamais naudoti slėgio veikiamose sistemose. Savo sandėlyje turime P235TR1 standartą atitinkančius vamzdžius, kurių markė yra aukštesnio lygio ir kurių paskirtis – išlaikyti aukštą slėgį (kuris žymimas raide „P“). „Tibnor“ taip pat gali įvykdyti pageidavimus gauti kitų markių plieno vamzdžius, atitinkančius standartą EN 10217-1. Suvirinti vamzdžiai naudojami visur, kur reikia transportuoti dujas, skysčius arba dumblą veikiant pakankamai aukštam slėgiui, pvz., karšto vandens tiekimo vamzdynuose, perdirbimo, chemijos bei kasybos pramonės sektoriuose. Standartiniai vamzdžiai – tai paprasti gaminiai, naudojami, be kita ko, perdirbimo ir chemijos pramonėse. Taip pat jie naudojami kasybos ir statybos sektoriuose.
 

Savo sandėlyje mes turime kelių tipų bei formų precizinių vamzdžių:

  • šaltai traukti besiūliai vamzdžiai pagal EN 10305-1
  • šaltai traukti suvirintiniai vamzdžiai, atitinkantys standartą EN 10305-2
  • šaltai traukti suvirintiniai vamzdžiai, atitinkantys standartą EN 10305-3, ir
  • šaltai traukti besiūliai vamzdžiai hidraulinėms ir pneumatinėms sistemoms (EN 10305-4).

Visiems šiems tipams būdingas vienas bendras bruožas – kokybiška paviršiaus apdaila ir mažesnės matmenų nuokrypos. Visi tiekiami preciziniai vamzdžiai yra lengvai sutepti, kad būtų apsaugoti nuo korozijos transportuojant ar sandėliuojant.

EN10210 – karštai apdirbti plieniniai vamzdžiai plieninėms konstrukcijoms, kurias leista naudoti pastatų konstrukcijose ir kurios atitinka konstrukcijos reikalavimus pagal Eurokodą 3. Šie vamzdžiai būna suvirintiniai arba besiūliai, dažnai karštai formuoti arba karštai apdoroti iki lygiavertės būklės. Įprastinė naudojimo paskirtis – statybinės konstrukcijos, pvz., kolonos ir fachverkai. Jie taip pat gali būti sėkmingai naudojami mechaninės inžinerijos sektoriuje gaminant važiuokles ir puikiai tinka kiek stambesnėms konstrukcijoms. Karštai formuoti plieniniai vamzdžiai tinka mechaniniam apdirbimui.

EN10296 – suvirintieji plieniniai vamzdžiai, naudojami mechaninėms ir bendrosioms techninėms reikmėms, taigi, jų negalima naudoti statyboje. Mechaninės inžinerijos sektoriuje jie naudojami gaminant staklių dalis ir stovus, automobilių pramonėje– gaminant, pvz., priekabų ir važiuoklių konstrukcijas. Pavyzdžiui, lentpjūvėse jie gali būti naudojami įrengiant transporterių stovus. Suvirintieji plieniniai vamzdžiai – tai nebrangi alternatyva ten, kur nereikalaujama besiūlių vamzdžių. Palyginkite EN 10297-1 „Besiūliai plieniniai vamzdžiai, naudojami mechaninėms ir bendrosioms techninėms reikmėms“. Šie vamzdžiai gaminami iš skirtingų markių plieno.

EN10297 – Besiūliai plieniniai vamzdžiai, naudojami mechaninėms ir bendrosioms techninėms reikmėms. Pirmiausia jie naudojami mechaninės inžinerijos sektoriuose, automobilių bei kasybos pramonėse. Lentpjūvėse jie gali būti naudojami įrengiant transporterių stovus. Suvirintieji vamzdžiai skirti mechaninėms konstrukcijoms, taigi, jų negalima naudoti statyboje. Mechaninės inžinerijos sektoriuje jie naudojami gaminant staklių dalis ir stovus, automobilių pramonėje– gaminant, pvz., priekabų ir važiuoklių konstrukcijas. Besiūliai plieniniai vamzdžiai tinka sistemoms, kuriose reikalingi kiek didesni matmenys. Palyginkite EN 10296-1 „Suvirintieji plieniniai vamzdžiai, naudojami mechaninėms ir bendrosioms techninėms reikmėms“. Vamzdžiai gaminami iš skirtingų markių plieno.

„Tibnor“ sandėliuoja kvadratinio ir stačiakampio skerspjūvio karštai formuotus tuščiavidurius profilius (KVKV). Šiems gaminiams, lygiai kaip ir storasieniams vamzdžiams, taikomas toks pats standartas (EN 10210-1), tad vėliau jie galės būti laikomi apvaliu atitikmeniu.. Plieno markė yra S355J2H („H“ reiškia tuščiavidurius profilius), kurios stiprumas santykinai didelis. Mažiausia takumo riba – 355 N/mm2 iki 16 mm storio sienelėms, kuri yra šiek tiek mažesnė negu profilių storesnėmis sienelėmis. KVKV profiliai turi kontroliuojamą silicio kiekį, todėl tinka karštajam cinkavimui. KVKV profilių matmenų ir formų nuokrypiai nustatyti standarte EN 10210-2.

Pirminė medžiaga, naudojama gaminant kvadratinio arba stačiakampio skerspjūvio KVKV profilius, yra karštai formuotas lakštas arba juosta, kurie, deramai apdorojus jų paviršių, dažniausiai šratų srove, formuojami lankstant karštojo formavimo procese ir galutinai suvirinami. Karštai valcuota medžiaga pasižymi geromis mechaninėmis savybėmis, todėl lengvai įvykdys reikalavimus, keliamus V įpjovos sugeriamai smūgio energijai atliekant Šarpio bandymą su S355J2H markės plienu galutiniame KVKV gaminyje, su sąlyga, kad bandymas neatliekamas per arti suvirinimo vietos. Apskritai, KVKV profilių paviršiaus apdailos kokybė būna pakankamai gera, nors paprastai būna lengvai oksiduota. Kadangi KVKV profiliai gaminami karštuoju būdu, juose, skirtingai nuo šaltai formuotų ŠVKV profilių, vidiniai įtempiai būna mažesni, o tai reiškia, kad pjaunant, apdirbant ar suvirinant egzistuoja nedidelė formos pasikeitimo rizika.

Tuščiaviduriai profiliai, ypač kvadratinio arba stačiakampio skerspjūvio, naudojami kaip profilinių sijų priedai vykdant statybos ir įrengimo darbus. Lyginant su H ir I profilinėmis sijomis bei U formos strypais, dėl savo uždaros formos tuščiavidurių profilių sukimo standumas, esant nustatytam skerspjūvio plotui, yra kur kas geresnis, kai tuo tarpu lenkimo standumas veikiant skersinei apkrovai ir atsparumas gaubimuisi veikiant ašinėms apkrovoms išlieka beveik tokie pat geri. KVKV profiliai naudojami statybos sektoriuje kolonoms, fachverkų ir kitiems elementams, ypač vietose, kur konstrukciją veikia sukimo momentas.

„Tibnor“ siūlo kvadratinio ir stačiakampio skerspjūvių šaltai valcuotus ŠVKV profilius. Daugeliu atžvilgių jie panašūs į KVKV profilius, tačiau jų paviršiaus kokybė ir leistini nuokrypiai šiek tiek geresni, be to, mažesnės jų apdirbimo sąnaudos. Vis dėlto, dėl apribojimų, kuriuos nulemia pirminės medžiagos tąsumas, ŠVKV profilių briaunų užapvalinimo spindulys, skirtingai nuo jų karštai formuotų atitikmenų, yra didesnis. 


ŠVKV gaminiams taikomi standartai EN 10219-1 dėl plieno markių ir mechaninių savybių bei EN 10219-2 dėl matmenų ir formos nuokrypių. Plieno markės, naudojamos „Tibnor“ siūlomuose ŠVKV gaminiuose, dažniausiai priskiriamos dviem klasėms ir atitinka reikalavimus, keliamus S355J2H ir S420 MH markėms, kurių mažiausia takumo riba yra 420 N/mm2. KVKV profiliuose yra kontroliuojamas silicio kiekis, todėl juos nesunku cinkuoti karštuoju būdu.


Pirminė medžiaga, naudojama gaminant kvadratinio arba stačiakampio skerspjūvio ŠVKV profilius, yra karštai formuotas lakštas arba juosta, kurie, deramai apdorojus jų paviršių, dažniausiai šratų srove, formuojami lankstant šaltojo formavimo būdu ir suvirinami. Karštai valcuota medžiaga pasižymi geromis mechaninėmis savybėmis, todėl lengvai įvykdys reikalavimus, keliamus V įpjovos sugeriamai smūgio energijai atliekant Šarpio bandymą su S355J2H arba S420MH markių plienu galutiniame ŠVKV gaminyje, su sąlyga, kad bandymas neatliekamas per arti suvirinimo vietos. ŠVKV profilių paviršiaus apdaila yra geros kokybės, tačiau spalva gali būti nežymiai pakitusi tik šalia suvirintinės siūlės.


Tuščiaviduriai profiliai, ypač kvadratinio arba stačiakampio skerspjūvio, naudojami kaip profilinių sijų priedai vykdant statybos ir įrengimo darbus. Lyginant su H ir I profilinėmis sijomis bei U formos strypais, dėl savo uždaros formos tuščiavidurių profilių sukimo standumas, esant nustatytam skerspjūvio plotui, yra kur kas geresnis, kai tuo tarpu lenkmo standumas veikiant skersinei apkrovai ir atsparumas gaubimuisi veikiant ašinėms apkrovoms išlieka beveik tokie pat geri. ŠVKV profiliai naudojami statybos sektoriuje kolonoms, fachverkų ir kitiems elementams, ypač vietose, kur konstrukciją veikia.sukimo momentas.

 

Apvalūs ŠVAKV profiliai, apibrėžti standartuose EN 10219-1 ir EN 10219-2 – tai storasienių vamzdžių, apibrėžtų standartuose EN 10210-1 ir EN 10210-2, šaltai formuoti atitikmenys. Plieno markės, naudojamos „Tibnor“ sandėliuojamuose ŠVAKV gaminiuose, dažniausiai priskiriamos dviem klasėms ir atitinka reikalavimus, keliamus S355J2H ir S420 MH markėms, kurių mažiausia takumo riba yra 420 N/mm2. Dėl sudėtyje esančio silicio ŠVAKV profiliai tinka cinkuoti karštuoju būdu.

Pirminė medžiaga, naudojama gaminant ŠVAKV profilius, yra karštai formuotas lakštas arba juosta, kurie, deramai apdorojus jų paviršių, dažniausiai šratų srove, formuojami lankstant šaltojo formavimo būdu ir po to suvirinami. Karštai valcuota medžiaga turi geras mechanines savybes

ŠVAKV profilių paviršiaus apdaila yra geros kokybės, tačiau spalva gali būti nežymiai pakitusi tik šalia suvirintinės siūlės. Dėl vidinių įtempių, kurie atsiranda gaminant šaltojo formavimo metodu, apvalūs ŠVAKV profiliai gali deformuotis ir pakeisti formą juos pjaunant, apdirbant arba suvirinant. Jeigu tai nepriimtina, būtina rinktis variantą iš karštai valcuoto plieno.

Apvalūs ŠVAKV profiliai naudojami laikančiuosiuose elementuose vykdant statybos ir įrengimo darbus tokiu pačiu būdu, kaip kvadratinio arba stačiakampio skerspjūvio tuščiaviduriai profiliai, ir turi tuos pačius privalumus. Dažnai jie pasirenkami dėl estetinių priežasčių, kai elementas yra matomas, kadangi apvalūs elementai dažnai laikomi vizualiai patrauklesniais už kampuotas formas Be aspektų, susijusių su dizainu, ŠVAKV profiliai turi kelis techninius privalumus lyginant su kvadratine arba stačiakampe forma: mažesnį konkretaus paviršiaus plotą, todėl lengviau dažyti, ir mažesnį aerodinaminį pasipriešinimą.

„Tibnor“ siūlo platų (daugiau kaip 1200 matmenų) storasienių vamzdžių, atitinkančių standartą EN 10210-1, pasirinkimą. Vamzdžiuose naudojamas S355J2H markės plienas, kurio stiprumas santykinai didelis. Mažiausia takumo riba – 355 N/mm2 iki 16 mm storio sienelėms, kuri yra šiek tiek mažesnė negu profilių storesnėmis sienelėmis. Šio tipo vamzdžių matmenų ir formų nuokrypiai apibrėžti standarte EN 10210-2.

Standarte EN 10210-1 nustatyta, kad vamzdžiai gali būti gaminami karštai formuojant ir suvirinant lakštus arba karštai valcuojant. Mažesnio sienelių storio vamzdžiai paprastai gaminami suvirinimo būdu, tuo tarpu vamzdžiai storesnėmis sienelėmis valcuojami karštuoju būdu. Tam tikrais atvejais, kai sudedamąją dalį arba konstrukciją veikia žemos temperatūros, plienas turi atitikti reikalavimus atsparumui smūginiam poveikiui, kuris paprastai apibūdinamas kaip energija, kurią sugeria „V“ formos įpjova atpjautuose bandiniuose, atliekant Šarpi bandymą esant konkrečiai temperatūrai. Taigi, „J2” žymėjime S355J2H reiškia, kad atsparumas smūginiam poveikiui taikant Šarpi „V“ formos įpjovą esant -20 °C temperatūrai turi sudaryti 27 ar daugiau džaulių. Daugelis besiūlių plieninių vamzdžių gamintojų, taikydami kontroliuojamą aušinimą, gali įvykdyti šiuos reikalavimus karštojo valcavimo būdu, tačiau didesnių matmenų vamzdžiams gali prireikti terminio apdorojimo normalizuojant. Suvirintiesiems vamzdžiams paprastai nereikia terminio apdorojimo, kad atitiktų reikalavimus, keliamus V įpjovos sugeriamai smūgio energijai atliekant Šarpi bandymą su S355J2H markės plienu, su sąlyga, kad bandymas neatliekamas per arti suvirintinės zonos.

Šios rūšies vamzdžius leista naudoti pastatų statyboje kaip kolonų ir fachverkų elementą. Juos lengva apdirbti mechaniškai, todėl galima plačiai naudoti ir mechaninės inžinerijos bei automobilių pramonėse, pvz., važiuoklėse ir mašinų dalyse.

 

Kitas „Tibnor“ asortimentas