Susisiekti
Contact request

About you:

* Privalomas
Pateikdami šią formą jūs pritariate mūsų pranešimui dėl privatumo.

Statyba


Strypas arba tinklas iš plieno ­tai medžiagos, dažniausiai naudojamos armavimui. 

Armatūros gaminiams būdingi grioveliai arba įspaudai formuojami naudojant presavimo matricą. Daugelyje valcavimo staklynų yra galimybė greitai ataušinti valcuotą plieną po paskutinio perėjimo; tokiu būdu gauto plieno stiprumas yra palyginti didelis, o sąnaudos mažos. Armuotasis betonas iš esmės yra kompozicinė medžiaga. Pliene esantys grioveliai arba įspaudai yra nepaprastai svarbūs suformuojant stipriąją siūlę, kuri savo ruožtu leidžia efektyviai perkelti jėgas ir įtampius iš vienos medžiagos į kitą. Plienas ir betonas taip pat gali būti derinami taip, kad jie turės labai lygiavertį šiluminės kaitos koeficientą, o tai reiškia, kad svyruojant temperatūrai, tarp medžiagų esanti siūlė nesusilpnėja.

Labai svarbu teisingai išdėstyti armatūrą betono konstrukcijoje, ne tik todėl, kad plienas tinkamai atlaikytų apkrovas bei įtempius, bet ir todėl, kad būtų užtikrinta apsauga nuo korozijos. Armatūroje esančios rūdys yra ypač pavojingos, kadangi jų tūris yra didesnis nei plieno, tad kai susiformuoja rūdys, armatūros savybės pablogėja, o konstrukcija susilpnėja, taigi, blogiausiu atveju betonas dėl to gali sutrūkinėti. Kadangi betonas yra bazinė medžiaga, armatūra nerūdys tol, kol bus vengiama sąlyčio su aplinka. Kitaip tariant, tarp armatūros ir betono paviršiaus turi būti pakankamai didelis atstumas. Tuo tarpu druskingose terpėse betonas gali suirti ir ant armatūros atsiras rūdys. Tokiais atvejais reikalingi specialūs sprendimai, pvz., nerūdijanti armatūra.

Esant poreikiui, „Tibnor“ gali tiekti sertifikuotus surenkamuosius armatūros elementus, gaminamus mūsų specialiai pritaikytuose cechuose. Strypai arba vielos supjaustomos pagal norimą ilgį, sulankstomos pagal konstrukcijos brėžinius ir apdirbti elementai pristatomi tiesiai į statybvietę. Be to, mes turime galimybę tiekti sukomplektuotus ir paruoštus naudoti armatūrinius modulius, pvz., kolonoms arba sijoms. Nors tokio pobūdžio apdirbimas atliekamas patalpose, o ne statybos darbų vietoje, tai turi akivaizdžių privalumų tiek kokybės, tiek saugumo požiūriu.

„Tibnor“ sandėliuoja armatūrą tiesiųjų strypų pavidalu, kurie atitinka Švedijos standarto SS 212540, kurio pagrindą savo ruožtu sudaro standartas SS-EN 10080; pirmiau minėtas standartas yra palyginti naujas, kuris įsigaliojo 2011 metais ir buvo pakeistas 2014 m. Plieno markė yra K500 C-T, kuri taip pat gali būti naudojama projektuose, kuriuose numatytos K500 AB arba K500 B markės. Priešdėlis „K“ apibūdina briaunotą strypinį plieną, tuo tarpu skaičius 500 nurodo mažiausią takumo ribą N/mm2. Priesaga „C“ reiškia, kad atsparumo ir takumo ribų koeficientas turi būti 1,1-1,35 intervale, kartu mažiausias pailgėjimas yra didesnis nei 7,5 %.

Raidė „T“ žymėjime nurodo, kad plienas buvo termiškai apdorotas srovinėje gamybos linijoje. Joje dažniausiai yra taikomas „Tempcore“ procesas, kuriame plienas po valcavimo pereina per šaldymo kamerą, greitai aušinamas vandeniu ir kietinamas. Palikęs kamerą, jis atleidžiamas medžiagoje liekančia šiluma. Taip galima gauti palyginti didelę K500 C-T plieno takumo ribą ekonomiškai efektyviu būdu, nepaisant silpnos bazinės analizės.

Sistemoms, naudojamoms įtemptomis aplinkos sąlygomis, pvz., vietose, kur betoną veikia sūrus vanduo, pravartu apsvarstyti galimybę naudoti armavimo strypus iš nerūdijančio plieno. Patraukli alternatyva lanksčiam betoninių grindų arba aukštų perdangų armavimui yra ritininė armatūrą. Tokie ritiniai susideda iš pritaikyto ilgio armavimo strypų, sujungtų tarpusavyje naudojant rišamąją vielą atitinkamu atstumu tarp strypų, todėl ritinius galima išvynioti statybos aikštelėje ir tokiu būdu sutaupyti klojimo laiką. Dėl geresnės ergonomikos lengviau dirbti ir personalui. Pagal užsakymą „Tibnor“ taip pat gali pasiūlyti ritininę armatūrą tiltų antstatams, kuri atitinka 2002 m. Švedijos tiltų statybos standarto reikalavimus. 

Tinklas gaminamas varžiniu būdu suvirinant karštai ir šaltai profiliuoto armavimo plieno atraižas automatinio suvirinimo mašinose. Plienas, naudojamas „Tibnor“ sandėliuojamuose tinkluose, atitinka reikalavimus, keliamus markėms NK500 AB-W ir NP500 AB-W pagal SS 212540. Priesaga „AB-W“ reiškia, kad strypas trauktas šaltuoju būdu, todėl atsparumo ir takumo ribų koeficientas yra ne mažesnis nei 1,08, o pailgėjimas po įskilimo didesnis nei 3 %. „NK“ versijoje yra grioveliai, tuo tarpu „NP“ reiškia įspaudus.

Tinklas naudojamas armuojant grindis, aukštų perdangas ir sienas. Lyginant su įprastine armatūra, tinklas turi kur kas daugiau privalumų, pvz., jį lengviau išdėstyti ir kloti, atstumas tarp atskirų elementų yra fiksuotas ir reikia atlikti mažiau sujungimo operacijų. Be armavimo, armatūrinis tinklas taip pat atlieka galimai dėl suslūgimo atsirandančių įtrūkimų stabdymo funkciją, ypač tada, kai betonuojama atvirame grunte.

„Tibnor“ siūlo dviejų rūšių armavimo tinklą – standartinį ir vadinamąjį sujungiamą galais. Standartiniame tinkle horizontalūs strypai per daug neišsikiša už vertikalių tinklo strypų kraštų. Kiekvieno tinklo akies dydis yra 150 arba 200 mm.  Kita vertus, galais sujungiamame tinkle strypai išsikiša kiekvienoje pusėje tiek už ant jų esančių skersinių, tiek išilginių strypų. Vienoje pusėje iškyša yra didesnė nei kitoje. Kiekvienos akies dydis galais sujungiamame tinkle yra 100/150 mm, o išsikišančių galų ilgis yra ne daugiau kaip penkiasdešimt kartų didesnis nei vielos storis.

Pagrindinė problema, kurią gali sukelti standartinis tinklas, glūdi tame, kad armatūros storis ties užlaidomis tarp skirtingų sekcijų kartais padidėja taip, kad armatūrą sunku sutalpinti laikantis reikalavimų. Ypatingų problemų tai gali kelti tada, kai betono dangos ruožas būna plonas, kai reikalaujama dvigubos armatūros arba kai tinklas turi būti naudojamas kartu su pavieniais strypais. Naudojant galais sujungiamą armatūrą tokia problema išnyksta, nes pavienės tinklo sekcijos užleidžiamos ties galais, o aukštis tampa ne didesnis nei du vielų skersmenys. Kiti privalumai – tankesnis tinklas yra pakankamai stiprus, kad ant jo galėtų stovėti statybininkai, ir efektyvus aukštis geriau atitinka armatūros skaičiavimus. Be to, galais sujungiamo tinklo svoris konkrečiam paviršiui yra 5-10 % mažesnis nei standartinio tinklo. Galima užsisakyti specialių tiek standartinio, tiek ir galais sujungiamo tinklų formų ir modulių, kuriems pagaminti reikia atlikti lankstymo, kirpimo ir suvirinimo darbus mūsų specialiai pritaikytuose cechuose. Tokie iš anksto paruošti elementai ir moduliai dažnai gali būti išdėstomi tiesiogiai konstrukcijoje ir nereikalauja papildomos modifikacijos.

„Ancon“ mechaninės armatūros jungtys su kūginiu sriegiu sustandina konstrukciją, minimizuoja išsiliejimą, palaiko sujungimo atsparumą ir nepriklauso nuo betono kokybės. Mažina sąnaudas medžiagoms, nes naudojama mažiau strypų. Ten, kur reikia sujungti armatūrą užlestinai, šie privalumai leidžia eliminuoti užleistinių sujungimų siūles vietose, kurias veikia didelė apkrova, taip pat padidinti leidžiamą kolonų šlyties apkrovą ir pagerinti trumpąjį ciklinį atsparumą nuovargiui. Mes taip pat gaminame armatūros skėtiklius bei fiksatorius, kurie naudojami norint tinkamai išdėstyti armatūrą betone.

„Tibnor“ siūlo dviejų išbaigtų sistemų kelio atitvarus. Mūsų asortimente yra profiliai  „Mini-W“ bei „Kohlswa“, kurie gali būti naudojami įvairiose srityse. Profiliai naudojami pramonėje kaip mašinų, sienų, kolonų, talpyklų ir fasadų apsaugos įtaisai ir pėsčiųjų kelių bei želdinių atitvarai. Jie taip pat plačiai naudojami įrengiant daugiaaukštes bei įprastines stovėjimo aikšteles. Profilį „Kohlswa“ taip pat leidžiama naudoti kaip kelkraščio atitvarą keliuose. Minėti profiliai gali būti iš karto paruošti tiekimui iš mūsų sandėlio. Mes taip pat galime tiekti Europos standarto profilį (W profilį), kurio pristatymo laikas priklauso nuo mūsų tiekėjų. 

Kitas „Tibnor“ asortimentas