Susisiekti
Contact request

About you:

* Privalomas
Pateikdami šią formą jūs pritariate mūsų pranešimui dėl privatumo.

Specialieji plienai


Apskritai, sąvoka „specialusis plienas“ aprėpia skirtingas mažai legiruoto plieno rūšis, turinčias vieną bendrą bruožą – jos buvo arba gali būti apdorojamos termiškai, kad būtų gauta 600 N/mm2 ar didesnė takumo riba. Kai mes įmonėje „Tibnor“ kalbame apie specialųjį plieną, galvoje turime strypo ar vamzdžio formos plieną, kuris, nepriklausomai nuo stiprumo lygio, pagamintas taikant SBQ procedūrą (angl. „Special Bar Quality“).

Tai reiškia, kad:

  • plieno gamybos procesas valdomas itin kruopščiai, kad plienas būtų labai grynas arba jame šlako intarpų pasiskirstymas būtų kontroliuojamas
  • gatavų strypų ar vamzdžių produktų, ypač jų tiesumo leidžiamųjų nuokrypių ribos yra siauresnės, todėl jie puikiai tinka gaminti staklių ir automobilių dalis.

Mūsų gaminamas specialusis plienas taip pat aprėpia konstrukcinius vamzdžius bei įvairius gaminius, skirtus naudoti hidrauliniuose mechanizmuose.

 

„Tibnor“ strypų ir vamzdžių iš specialiojo plieno asortimentą galima suskirstyti į šias plieno markių grupes 

  • Paprastasis konstrukcinis plienas. Skirtas konstrukcijoms arba dalims, kurių stipriui keliami mažesni reikalavimai; suvirinimas gali būti įtrauktas kaip dar vienas gamybos etapas.
  • Mikrolegiruotasis konstrukcinis plienas. Jo takumo riba didesnė nei paprastojo konstrukcinio plieno, tačiau, esant poreikiui, jį galima lengvai suvirinti.
  • Paviršiniam grūdinimui skirtas plienas. Mažo anglingumo legiruotasis plienas, tiekiamas suminkštintas ir tinkamas lengvam apdirbimui. Po mechaninio apdirbimo ruošinys termiškai apdorojamas, kad būtų gautas kietas ir atsparus dilimui paviršius, kuris paprastai nušlifuojamas iki galutinių matmenų.
  • Grūdintas ir atleistas plienas, mažai legiruotas plienas, tiekiamas termiškai apdorotas ir naudojamas mechanizmuose, kur vertinamas optimalus stiprumo bei tąsumo derinys.
  • Spyruoklinis plienas. Legiruotasis plienas, kurio sudėtyje yra 0,5-0,6 % anglies. Plienas tiekiamas atkaitintas arba karštai valcuotas; grūdinant ir atleidžiant gaunamos didelės takumo ir atsparumo ribos. Taip pat naudojamas gaminant linges ir susidėvinčias dalis.
  • Guolių plienas visų pirma pritaikytas rutuliniams ir riedėjimo guoliams gaminti. Jis taip pat tinka gaminti dalis, kurių atsparumui susidėvėjimui, stiprumui ir atsparumui nuovargiu keliami dideli reikalavimai. Plienas tiekiamas atkaitintas ir termiškai apdorotas, siekiant gauti labai didelį kietumą ir stiprumą.
  • Plienas, skirtas automatiniam apdirbimui, turintis labai geras pjovimo savybes, yra tinkamas apdirbti esant dideliems pjovimo greičiams automatizuotuose įrenginiuose.

Specialusis plienas tiekiamas kaip ištisinio ilgio plienas, supjaustytas pagal ilgį ir (arba) pritaikytas kitaip, kad galėtumėte iš karto pradėti jį naudoti gamybos procese.

Dauguma mašinose naudojamų plieninių komponentų ir detalių, pvz., krumpliaračiai, velenai, tvirtinimo dalys ir pan. yra apvalios simetrinės formos, todėl apvalieji strypai sudaro tinkamą pirminę žaliavą. Taigi, beveik visų markių plienas, esantis „Tibnor“ sandėliuojamo specialiojo plieno asortimente, gali būti pagamintas ir tiekiamas apvaliųjų strypų pavidalu.

Paprasčiausi apvaliojo strypo variantai būna karštai valcuoti arba kaltiniai. Strypo paviršius yra oksiduotas, tad paviršiuje gali pasitaikyti tam tikrų mažesnių negilių defektų; į šią aplinkybę būtina atsižvelgti apskaičiuojant apdirbamumą. Apdorojus apvaliojo strypo paviršių, ant jo nesusidaro oksidas ir nepasitaiko kitų galimų defektų. Mažesnių matmenų strypai apdirbami becentrio tekinimo staklėse, tuo tarpu stambesni strypai – centrinėse tekinimo staklėse. Pageidaujant dar tikslesnių paviršių ir geresnių tolerancijų, galima rinktis šaltai traukto arba šlifuoto plieno variantus (žr. skyrių „Šaltai apdirbtas strypas“).

Karštai apdorotų apvaliųjų strypų skersmens matmenų tolerancija svyruoja nuo kelių dešimtadalių milimetro mažų matmenų strypams iki kelių milimetrų stambiems kaltiems strypams. Paprastai tolerancija yra teigiama arba neigiama, t. y. tikrasis skersmuo gali būti šiek tiek didesnis arba šiek tiek mažesnis nei nominalusis. Karštai apdoroto strypo apskritumas, t. y. skirtumas tarp dviejų statmenų skersmens matmenų, sudaro 75 % ar mažiau už leidžiamą skersmens nuokrypį. Becentrio tekinimo staklėse apdirbto strypo tolerancija, priklausomai nuo skersmens, pagal ISO sistemą yra nuo h12 iki h15; h tolerancija yra nulinė / neigiama, t. y. skersmuo yra šiek tiek mažesnis nei nominalusis. Rupiojo tekinimo staklėse apdoroto strypo tolerancija dažniausiai būna teigiama ar neigiama arba tik teigiama (skersmuo yra didesnis nei nominalusis). Be pagerintos skersmens tolerancijos lyginant su karštai apdorotu strypu, apvalusis strypas, kurio paviršius apdirbtas tekinimo staklėse, pasižymi geresniu apskritumu, sudarančiu mažiau kaip 50 % leidžiamo skersmens nuokrypio.

Svarbi apvaliojo strypo savybė yra tiesumas, visų pirma dėl to, kad jis bus tekinamas. Tiesumas matuojamas kaip didžiausias įlinkis, t. y. atstumas tarp horizontalaus pagrindo ir aukščiausio strypo išlinkio taško. 

Mechaninės inžinerijos sektoriuose apdirbimas pjovimu yra susijęs su nemažais kaštais, kurie kartais gali sudaryti daugiau kaip pusę visų mašinos detalės pagaminimo sąnaudų. Dėl šios priežasties „Tibnor“ nusprendė daugelį plieno markių sandėliuoti standartinių apvaliųjų strypų, t. y. vadinamųjų mechaniškai apdirbamųjų variantų, pavidalu. M-Steel®* pasižymi geresnėmis pjovimo savybėmis, tad, pvz., tekinti ir gręžti galima esant 20-30 % didesniam pjovimo greičiui; taip pat 2-3 kartus pailgėja įrankio eksploatavimo laikotarpis. Tai turi didelės ekonominės naudos.

* M-Steel® yra „Ovako AB“ registruotas prekybinis pavadinimas.

Plokščiasis strypas – tai pirminė medžiaga, tinkanti naudoti tada, kai reikia pagaminti mašinų dalis, pvz., frezuojant. Jis sudaro išskirtinę alternatyvą išpjovimui, pvz., iš lakšto. Plokštumas dažniausiai būna geresnis, o kampų ir briaunų formos yra tobulesnės. Plokščiasis strypas, kurio plotis viršija 150 mm, dažnai vadinamas universaliuoju strypu ir gali būti laikomas siauru lakštu.

Mūsų sandėliuose yra apie 250 skirtingų matmenų plokščiųjų strypų, kurių plotis siekia 400 mm, o storis 60 mm. Plieno tipai aprėpia suvirinamąjį konstrukcinį plieną, taip pat anglinį plieną C45E ir spyruoklinį plieną 56Si7; pastarieji du gali būti tiek grūdinami ir atleidžiami, tiek gali būti sukietinamas jų paviršinis sluoksnis. Daugumoje gaminių iš suvirinamojo plieno sudėtyje yra kontroliuojamas silicio kiekis, kad būtų palengvintas karštojo cinkavimo procesas. Iš sandėlio mes taip pat siūlome ir ribotą karštai cinkuotų plokščiųjų strypų asortimentą.

Labiausiai paplitę plokščiojo strypo variantai yra karštojo valcavimo. Taigi, strypo paviršius yra oksiduotas, todėl paviršiuje pasitaiko mažiau defektų. Priklausomai nuo skerspjūvio, plokščiojo strypo tiesumas, matuojamas kaip įlinkis, neturi viršyti 0,25 % arba 0,4 % ilgio. Plokštumas – tai svarbi savybė, taikant visų pirma didesnio pločio strypui. Plokštumas matuojamas, uždedant 1 m ilgio tiesę ant strypo paviršiaus; atstumas tarp paviršiaus ir tiesės visur neturi viršyti 7 mm. Esant poreikiui, mes galime pagaminti ir tiekti dar geresnes plokštumo charakteristikas turinčius plokščiuosius strypus. 

Keturkampis strypas naudojamas gaminant plokščias mašinų dalis, kurių plotis ir storis yra vienodi arba beveik vienodi. Jo matmenų nuokrypiai yra geresni nei plokščiojo strypo, o kampai palyginti aštrūs esant tik mažam kreivio spinduliui. Sandėliuojamos plieno rūšys – tai suvirinamasis konstrukcinis plienas bei anglinis plienas C45E; pastarasis gali būti tiek užgrūdintas ir atleistas, tiek sukietintas jo paviršinis sluoksnis. Daugumoje gaminių iš suvirinamojo plieno sudėtyje yra kontroliuojamas silicio kiekis, kad būtų palengvintas karštojo cinkavimo procesas.

Labiausiai paplitęs keturkampio strypo variantas yra karštojo valcavimo. Taigi, strypo paviršius yra oksiduotas, todėl paviršiuje pasitaiko mažiau defektų. Keturkampio strypo tiesumas, matuojamas kaip įlinkis, neturi viršyti 0,4 % ilgio. Tam tikras formos nukrypimas nuo tobulo kvadratinio pjūvio yra leidžiamas, tačiau labai ribotu mastu.

 

„Tibnor“ sandėliuose yra strypų asortimentas, kurie šaltai apdirbami šaltojo tempimo būdu arba šlifuojant. Apdirbti becentrio tekinimo staklėse strypai taip pat gali būti laikomi apdirbtais šaltuoju būdu (žr. skyrių „Apvalūs strypai“). Dar vienas šaltai apdirbto strypo variantas yra dengiamas kietu chromu (žr. skyrių, kuriame aprašomos medžiagos hidrauliniams mechanizmams).

Šaltai trauktas strypas

Šalto traukimo procese plienas apdirbamas nepakaitintas, todėl gaunamas didesnis strypų stiprumas, siauresnės leidžiamų nuokrypių ribos ir geresnis tiesumas. Šaltai traukti strypai, tiekiami apvaliojo, plokščiojo, keturkampio ir šešiakampio skerspjūvio pavidalu, puikiai pritaikyti apdirbimui pjovimu šiuolaikinėse staklėse su strypų tiekimo įrenginiais.

Šaltai trauktas, švinu legiruotas automatų plienas tiekiamas apvaliojo, keturkampio ir šešiakampio skerspjūvio strypų pavidalu. Dirbtuvėms, kurios pirmenybę teikia bešviniams gaminiams, mechaniškai apdirbamas 550M ir 550MW+ markės plienas, skirtas automatiniam apdirbimui, sandėliuojamas šaltai trauktų apvalaus skerspjūvio strypų pavidalu. Suvirinamasis konstrukcinis plienas tiekiamas šaltai trauktas, pvz., apvalaus skerspjūvio strypų (apdirbtų spaudimo būdu velenų) ir plokščiojo skerspjūvio strypų pavidalu. Pleištinis plienas – tai ypač didelio stiprumo šaltai trauktas strypas. Strypams yra būdingas ypatingas kampuotumas, kuris puikiai tinka pleištams bei kitiems komponentams, kuriuos veikia didelės gniuždymo jėgos.

Šaltai trauktų strypų matmenų nuokrypiai, apskritumas ir tiesumas yra geresni nei karštai valcuotų arba apdirbtų becentrio tekinimo staklėse strypų. Šaltai trauktų apvalaus skerspjūvio strypų apskritumas užtikrintas leidžiamo skersmens nuokrypio ribose. Tiesumas, matuojamas kaip įlinkis, neviršija 0,1 % strypo ilgio taikant visoms formoms, o taikant šaltai trauktiems apvalaus skerspjūvio strypams jis yra žymiai geresnis (ne didesnis nei 0,03 arba 0,05 % strypo ilgio).

 

Šlifuoti strypai (šlifuoti velenai)

Šlifuotas strypas gaminamas iš pradžių jį valcuojant karštai, po to aptekinant ir galutinai nušlifuojant vadinamosiose becentrėse staklėse. Šlifuoto strypo skersmens nuokrypis, apskritumas ir tiesumas yra netgi geresni nei šaltai traukto strypo. Be to, paviršiuje nebūna jokių dėl valcavimo atsirandančių defektų, o šiurkštumo charakteristikos yra labai geros (Ra vertė paprastai sudaro 0,6 µm).

„Tibnor“ sandėliuoja šlifuotus strypus, pagamintus iš dviejų markių plieno – 280, kuris yra vidutinio stiprumo suvirinamasis mikrolegiruotas plienas, bei anglinio plieno, C45E, kuris gali būti užgrūdintas, atleistas, o jo paviršinis sluoksnis sukietintas.

Šlifuotų strypų skersmens tolerancija – ISO h8, o apskritumas sudaro ne daugiau kaip trečdalį leidžiamo skersmens nuokrypio. Šlifuotas strypas yra labai tiesus, jo įlinkis sudaro ne daugiau kaip 0,01 % ilgio.

Hidraulinės sistemos naudojamos daugybėje transporto priemonių (ekskavatoriuose, krautuvuose, šakiniuose autokrautuvuose, kranuose ir t. t.), energetikos sektoriuje bei pramoniniuose procesuose. Iš sandėlio „Tibnor“ siūlo visus plieno produktus ir kitas medžiagas, reikalingas pagaminti hidraulinius cilindrus ir kitokio tipo komponentus hidraulinėje sistemoje, pvz., paskirstymo blokus, vožtuvus ir kabelių kanalus.

Kietu chromu dengtas strypas

Gaminant kietu chromu dengtą strypą imamas nušlifuotas strypas, kuris iš pradžių nupoliruojamas, dengiamas kieto chromo sluoksniu, o vėliau galutinai nupoliruojamas ir supakuojamas. Šis gaminys naudojamas gaminant hidraulinių cilindrų švaistiklius, kur išnaudojami tokie privalumai, kaip didelis chromo kietumas, mažas trinties koeficientas ir geras atsparumas korozijai. Esant poreikiui, „Tibnor“ gali pateikti kietu chromu dengtus strypus, užgrūdintus indukciniu būdu, bei kietu chromu dengtus vamzdžius, naudojamus tuščiaviduriams švaistikliams.

„Tibnor“ dažniausiai sandėliuoja kietu chromu dengtus strypus, pagamintus iš 280X markės plieno. Tokio suvirinamojo mikrolegiruoto plieno stiprumas yra kur kas geresnis nei stiprumas, būdingas šiam plieno tipui. Didelis stiprumas leidžia sumažinti švaistiklio matmenis, taip sumažinant svorį ir sąnaudas.

Kietu chromu dengtų strypų skersmens tolerancija – ISO f7 (neigiamas / neigiamas nuokrypis), o apskritumas sudaro ne daugiau kaip pusę leidžiamo išorinio skersmens nuokrypio. Kadangi chromuotas paviršius nupoliruojamas, jis pasižymi puikiomis šiurkštumo charakteristikomis (Ra 0,2 µm arba geresnėmis).

Panašiai kaip ir šlifuotas strypas, kietu chromu dengtas strypas yra labai tiesus, kurio įlinkis sudaro ne daugiau kaip 0,01 % strypo ilgio.

Iš vidaus aptekinti ir honinguoti cilindrų vamzdžiai

Šis gaminys naudojamas hidrocilindrų korpusams. Vamzdžio vidus apdorotas taikant specialią technologiją, kuria užtikrinamas honinguotas paviršius, tinkamas minimizuoti sandariklių nusidėvėjimą Papildomai apdoroti vamzdžio vidų nereikia.

„Tibnor“ sandėliuojami vamzdžiai yra besiūliai, šaltai traukti ir atkaitinti mažinant įtempius pagal reikalavimus, keliamus mažaangliam konstrukciniam plienui E355 + SR i

SS-EN 10305-1. Esant poreikiui, galime pasiūlyti kitų markių plieną.

Vamzdžių išorinio skersmens leidžiamas nuokrypis, priklausomai nuo matmenų, svyruoja nuo plius / minus 0,15 mm mažesniems matmenims iki plius / minus 1,9 mm didžiausiems. Vidinė tolerancija yra ISO H8, t. y. pliusinė ar nulinė.

Tiesumas, išreiškiamas didžiausiu įlinkiu, sudaro 0,05 % vamzdžio ilgio, kai išorinis skersmuo sudaro 115 mm arba mažiau, ir 0,1 % didesnio skersmens vamzdžių ilgio. 

Hidraulinių sistemų vamzdžiai (besiūliai)

Iš sandėlio „Tibnor“ siūlo hidraulinių sistemų vamzdžius iš mažaanglio konstrukcinio bei nerūdijančio plieno. Kad būtų galima naudoti be papildomo apdirbimo, vamzdžiai iš konstrukcinio plieno iš vidaus ir išorės fosfatuojami ir sutepami. Be to, galime pasiūlyti kitų matmenų vamzdžių, elektrogalvanikos būdu padengtų cinko sluoksniu. Plienas nerūdijančiuose vamzdžiuose yra atsparus rūgštims ir pasižymi geromis atsparumo korozijai charakteristikomis.

Vamzdis formuojamas karštuoju būdu, vėliau tolerancija gerinama šaltojo tempimo būdu. Vamzdžiai iš konstrukcinio plieno tiekiami normalizuoti, o nerūdijantys vamzdžiai yra homogenizuoti. Taigi, jų stiprumas nedidelis, lankstumas labai geras,

o leidžiamų skersmens nuokrypių ribos siauros.

 

Medžiagos hidrauliniams komponentams

Plienas ir kitos apvalaus, keturkampio bei plokščiojo skerspjūvio medžiagos naudojamos gaminant galinius dangtelius, vairo mechanizmus, stūmoklius cilindrams bei paskirstymo ir vožtuvų blokus.

520M ir 520MW+ markės plienas – tai automatiniam apdirbimui skirtas plienas, kuris puikiai tinka, kai kartais reikia atlikti daug mechaninio apdirbimo operacijų, reikalingų hidraulinių komponentų gamyboje. „Tibnor“ taip pat sandėliuoja ištisinio liejimo būdu pagamintą pilkąjį ir kalųjį ketų strypų pavidalu, kuris dažnai gali būti naudojamas kaip aukščiausios kokybės žaliava hidrauliniams komponentams, nes liejamasis ketus yra lengvesnis už plieną ir pasižymi labai geromis mechaninio apdirbamumo savybėmis.

„Tibnor“ taip pat sandėliuoja storus aliumininius lakštus, kurie kartais naudojami lengvai apkraunamiems hidrauliniams komponentams, kur didelę reikšmę turi nedidelis svoris ir geras atsparumas korozijai.

Bronza naudojama hidraulinių sistemų slydimo guolių ir įvorių gamyboje. Mes siūlome labai platų pirminių medžiagų, tinkančių tokio pobūdžio mechanizmams, pasirinkimą.

Konstrukciniai vamzdžiai yra besiūliai, turi didesnį sienelių storį ir gaminami karštojo valcavimo būdu jiems pritaikytame vamzdžių valcavimo staklyne. Vamzdžiai gali būti sėkmingai naudojami gaminant mašinų komponentus su kiaurymėmis ir tada, kai naudojant apvalius strypus kaip pirminę medžiagą apdirbimas truktų ilgiau ir susidarytų didesni medžiagų nuostoliai.

„Tibnor“ sandėliuoja didelio stiprio, karštai valcuotus konstrukcinius vamzdžius iš Ovako 280 arba E470 markės plieno. Šios mikrolegiruoto suvirinamojo plieno markės yra labai panašios, tačiau 280 markės plieno analitinės paklaidos ribos yra kur kas siauresnės, o mechaninės savybės geresnės. Iš sandėlio taip pat tiekiami besiūliai vamzdžiai iš minkštai atkaitintojo guolių plieno, kuris po terminio apdorojimo gali įgauti labai didelį stiprumą / kietumą naudojant tokioms dalims gaminti, kaip antai riedėjimo guoliai, įrankiai, intensyviai apkraunamos įvorės ir pan.

Gaminamų konstrukcinių vamzdžių išorinis skersmuo paprastai būna padidintas, o vidinis sumažintas, tad yra gaunama tam tikra užlaida mechaniniam apdirbimui. Galutinis matmuo, kurį galima gauti po mechaninio apdirbimo, priklauso nuo to, ar apdorojant naudojamasi išoriniu ar vidiniu centravimu.

Vamzdžių išorinio skersmens leidžiamas nuokrypis, priklausomai nuo matmenų, svyruoja nuo plius / minus 0,4 mm mažesniems matmenims iki plius / minus 2 mm didžiausiems. Sienelių storio nuokrypis vamzdžiuose su plonesnėmis sienelėmis svyruoja kelių milimetro dešimtųjų dalių intervale, o storasieniuose vamzdžiuose siekia 3 mm. Apskritai, vamzdžių iš Ovako 280 markės plieno leidžiamas nuokrypis yra žymiai geresnis nei vamzdžių iš E470 plieno, kurių nuokrypiai nustatyti standarte EN 10294-1. Pagal šį standartą apskritumas neturi viršyti 65 % leidžiamo išorinio skersmens nuokrypio.

Karštai valcuotų konstrukcinių vamzdžių paviršius yra oksiduotas, o tam tikri nežymūs paviršiaus defektai laikomi priimtinais tol, kol jų gylis neviršija leidžiamos skersmens nuokrypos. Tiesumas, išreiškiamas didžiausiu įlinkiu, neturi viršyti 0,1 % ilgio.

Jeigu reikia tikslesnių paviršių ir geresnių tolerancijų, „Tibnor“ gali pasiūlyti šaltai apdirbtus konstrukcinius vamzdžius iš 280 markės plieno. Šių vamzdžių tiek išorinio, tiek vidinio skersmens nuokrypis sudaro plius / minus 0,2 mm. Be to, jų stiprumas yra gerokai didesnis nei atitinkamų karštai valcuotų vamzdžių.

Pilkasis ketus

Ištisinio liejimo būdų pagamintas ketus strypų pavidalu naudojamas lengvai apkraunamuose mašinų komponentuose, išnaudojant jo ypatingas savybes, kaip antai puikų apdirbamumą ir nepaprastą gebėjimą slopinti virpesius (maždaug dešimt kartų geresnį nei plieno). „Tibnor“ sandėliuoja pilkąjį ketų apvalių strypų pavidalu, tačiau esant poreikiui galime pasiūlyti ir keturkampio, plokščiojo ir netgi pusapvalio skerspjūvio strypų. 

Paviršinėse aušinimo zonose, kurios susiformuoja ištisinio liejimo metu, medžiagos mikrostruktūros kokybė yra prasta, todėl tokia paviršiaus zona turi būti apdorojama ir šalinama. Taigi, ištisinio liejimo būdu pagamintas pilkasis ketus įgauna geresnes apdirbamumo savybes, nei tų pačių matmenų karštai valcuoto plieno strypai.

Kalusis ketus

Ištisinio liejimo būdu pagamintas kalusis ketus turi kur kas geresnes mechanines savybes nei pilkasis ketus; šiuo atžvilgiu jis yra lygiavertis arba netgi geresnis nei kai kurios mašininio plieno rūšys. Skirtingai nuo plieno, jo privalumai glūdi tame, kad jis turi 10 proc. mažesnį svorį ir geriau slopina virpesius, tačiau ne taip gerai kaip pilkasis ketus. Be to, kaliojo ketaus mechaninis apdirbamumas prilygsta plienui, skirtam automatiniam apdirbimui.

„Tibnor“ sandėliuoja ištisinio liejimo būdu pagamintą kalųjį ketų apvalaus skerspjūvio strypų pavidalu, tačiau esant poreikiui galime pasiūlyti ir keturkampio, plokščiojo ir netgi pusapvalio skerspjūvių strypų.  GJS-400-15C atsparumas smūginiam poveikiui yra geras net žemose temperatūrose; GJS-500-14 stipris yra didesnis, o atsparumas smūginiam poveikiui išlieka toks pat.

Panašiai kaip ir pilkajame ketuje, paviršinėje aušinimo zonoje ant ištisinio liejimo būdu pagaminto strypo susiformuoja kitokia mikrostruktūra, kurios savybės yra prastos kokybės. Taigi, ištisinio liejimo būdu pagamintam kaliajam ketui būdingos geresnės apdirbamumo savybės lyginant su tų pačių matmenų karštai valcuoto plieno strypais.

Kitas „Tibnor“ asortimentas