Susisiekti
Contact request

About you:

* Privalomas
Pateikdami šią formą jūs pritariate mūsų pranešimui dėl privatumo.

Sijos


Plieninių sijų profiliai daugiausia naudojami laikančiųjų konstrukcijų elementuose, kaip antai sijose ir kolonose pastatuose bei infrastruktūros objektuose. Jie taip pat naudojami automobilių ir mašinų gamybos pramonėje. Profilinės sijos pasižymi dideliu atsparumu lenkimui, didesniu nei, pavyzdžiui, tvirtų vienodo skerspjūvio ploto keturkampių sekcijų arba apvalių strypų; jie užtikrina atsparumą lenkimui veikiant šoninei apkrovai (naudojant kaip sijas) arba gniuždymui dėl ašinės apkrovos poveikio (naudojant kaip kolonas). 

Profilinės sijos gali būti gaminamos karštojo valcavimo būdu arba suvirinant. Taikant pirmąjį gamybos būdą, iš ištisinio liejimo būdu gauto plieno luito gaminamas santykinai didelis kvadratinis arba stačiakampis profilis, vadinamas bliumu. Po to bliumas valcuojamas karštai, dažniausiai tam pritaikytame tarpiniame rūšiniame staklyne, kuriame horizontalios ir vertikalios valcų poros formuoja norimo skerspjūvio profilines sijas. 

Suvirintiniai profiliai gaminami iš juostinės skardos, kuri sukarpoma pagal reikiamą ilgį ir po to suvirinama išilgai. Kadangi esama daug skirtingų lakštinio plieno rūšių, suvirinimas taip pat leidžia gaminti profilines sijas, kurių negalima išgauti karštojo valcavimo būdu, pavyzdžiui, naudojant labai stiprų ir atsparų dilimui SSAB gaminamą plieną STRENX™ arba HARDOX®. Sijos formos optimizavimas ir plieno markė užtikrina, kad profilio standumas gali būti geriau pritaikomas prie jį veikiančios apkrovos, todėl svoris sumažėja iki minimumo. 

HEA sija – tai Europos Sąjungos standartus atitinkanti A tipo dvitėjinė sija. Kaip nusako pavadinimas, sija turi H raidės pavidalą. Fizikos principas, kuris nulemia formą, yra tas, jog medžiagą veikia didžiausias paviršinis įtempis esant skersinei lenkimo apkrovai. Atitinkamai, lentynoms, kurios yra storesnės ir stipresnės, tenka didesnė dalis apkrovos, tuo tapu plonesnė sienutė apkraunama mažiau. Taigi, „H“ formos sijos standumas ir laikomoji galia yra kur kas didesni, kai lenkimo apkrova veikia statmenai lentynoms, t. y. lygiagrečiai sienutei, ir atvirkščiai. Toks skirtumas tarp standumo gali būti reikšmingas ypač didesniems matmenims (žr. „Tibnor“ „Konstrukcijų lentelėse“).

HEA sijos pasižymi puikiu atsparumu gniuždymui ir dažnai naudojamos kaip ašinių apkrovų veikiamos kolonos. Visgi jos yra lenkiamos silpnesne kryptimi, kuri savo ruožtu yra lygiagreti su lentynomis, jeigu sienutė nesutvirtinama kokiu nors būdu (pavyzdžiui, privirinant galines plokštes).

Mažesnėse HEA sijose (iki HEA 300) lentynų plotis yra kiek mažesnis už profilio gylį; tokiu atveju skaičius profilio žymėjime yra toks pat kaip lentynos plotis milimetrais. Tuo tarpu didesniuose nei HEA 300 profiliuose lentynų plotis visada yra 300 milimetrų, tad gylis yra didesnis. HEA 300 ir didesnių sijų žymėjime esantis skaičius iš tiesų reiškia profilio gylį minus dešimt milimetrų. 

HEA sija atitinka standarto EN 1090-2, reglamentuojančio plieno gaminių naudojimą statybinėse konstrukcijose arba dalių gamyboje, reikalavimus. Taigi, pastatuose ir infrastruktūros objektuose visi gaminių variantai gali būti naudojami be apribojimų. HEA sija naudojama kaip kolona ir horizontalus plieninių rėmų elementas pastatuose, pvz., biurų, pramoniniuose, viešosios paskirties ir kituose pastatuose. Jie taip pat sudaro svarbų konstrukcinį komponentą infrastruktūros objektuose.

Standartinio tipo HEA sija gaminama beveik vien tik karštojo valcavimo būdu.

Sistemoms, naudojamoms kaip sudėtinė stacionarių, atviroje jūroje esančių konstrukcijų dalis, „Tibnor“ taip pat sandėliuoja S355G11 +N arba S355G11 +M markių HEA sijas, atitinkančias standartą EN 10225. Gaminys taip pat atitinka reikalavimus, keliamus Y26 markei pagal 5-osios redakcijos „Norsok“ standartą M-120.

 

HEB sija – tai Europos Sąjungos standartus atitinkanti B tipo dvitėjinė sija. Sija labai primena HEA siją, tačiau jos sienutė ir lentynos yra storesnės. Tai reiškia, kad HEB sijų stiprumas veikiant išilginei ir ašinei apkrovai yra didesnis nei HEA sijų. Kitaip tariant, jų atsparumas lenkimui ir gniuždymui yra geresnis. Kaip ir HEA sijų atžvilgiu, lenkimo standumas yra kur kas geresnis tada, kai apkrova veikia statmenai lentynai, o ne lygiagrečiai. Kitas HEB sijos pranašumas – geresnis sukimo standumas, net jeigu H formos sijų, kurios yra atviros, sukimo standumas paprastai būna blogesnis už uždarų formų, pvz., vamzdžių sukimo standumą.

Lyginant su HEA sija, HEB sijos trūkumas yra tas, kad esant konkrečiam profilio gylio ir lentynos pločio deriniui, HEB sija su storesne sienute ir lentynomis yra gerokai sunkesnė.
Profilio žymėjime esantis skaičius yra lygus profilio gyliui, vadinasi, HEB 400 gylis yra 400 milimetrų. 

HEB sija atitinka standarto EN 1090-2, reglamentuojančio plieno gaminių naudojimą statybinėse konstrukcijose arba dalių gamyboje, reikalavimus. Taigi, pastatuose ir infrastruktūros objektuose visi gaminių variantai gali būti naudojami be apribojimų. Naudojimo sritys iš esmės yra tos pačios kaip ir HEA sijų – statybinė konstrukcija ir infrastruktūra. Tuo tarpu dėl geresnių HEB sijos tvirtumo savybių ji labiau tinka naudoti didesnių apkrovų veikiamose sistemose. 

Standartinio tipo HEB sijos gaminamos beveik vien tik karštojo valcavimo būdu.

Sistemoms, naudojamoms kaip sudėtinė stacionarių, atviroje jūroje esančių konstrukcijų dalis, „Tibnor“ taip pat sandėliuoja S355G11 +N arba S355G11 +M markių HEB sijas, atitinkančias standartą EN 10225. Gaminys taip pat atitinka reikalavimus, keliamus Y26 markei pagal 5-osios redakcijos „Norsok“ standartą M-120.

 

HEM sija – sunkiausia Europos Sąjungos standartus atitinkanti H formos sija, kurios sienutės ir lentynų storiai kur kas didesni negu HEB ir HEA sijų. Lyginant su HEB sija, HEM tipo sijos sienutės ir lentynos storis yra 30-100 % didesnis. Iš visų standartizuotų H pavidalo dvitėjinių sijų HEM sija turi didžiausią standumą išilgine ir ašine kryptimis bei užtikrina geriausią sukimo standumą. Tuo tarpu ji taip pat yra ir sunkiausia sija. 

HEM sijose gylis visada būna didesnis už lentynų plotį. Tarp skaičiaus žymėjime ir faktinės lentynos pločio arba profilio gylio reikšmės nėra jokios loginės sąsajos.

HEM sija atitinka standarto EN 1090-2, reglamentuojančio plieno gaminių naudojimą statybinėse konstrukcijose arba dalių gamyboje, reikalavimus. Taigi, pastatuose ir infrastruktūros objektuose visi gaminių variantai gali būti naudojami be apribojimų. Naudojimo sritys yra tos pačios kaip ir HEA bei HEB sijų – statybinė konstrukcija ir infrastruktūra. Tačiau dėl žymiai tvirtesnės sandaros bei gerokai storesnės sienutės ir lentynų HEM sija gali būti naudojama konstrukcijose, kurias veikia ekstremalios apkrovos. 

Standartinio tipo HEM sijos gaminamos dažniausiai karštojo valcavimo būdu. 

IPE sija – tai Europos Sąjungos standartus atitinkanti dvitėjinė sija siauromis lentynomis. Esant nustatytam profilio ilgiui, lentynų plotis sudaro tik 50-70 % HEA ar HEB sijų lentynų pločio.. Kadangi sienutės ir lentynos storiai yra mažesni už atitinkamus HEA sijos parametrus, tai reiškia, kad atsparumas lenkimo, gniuždymo arba sąsukos deformacijai yra gerokai mažesnis nei H formos profilių. Savaime suprantama, svoris šiuo atveju taip pat yra mažesnis.

IPE sijos žymėjimo sistema yra paprasta ir primena H sijos žymėjimą. Skaičius yra susietas su profilio gyliu. 

IPE sija atitinka standarto EN 1090-2, reglamentuojančio plieno gaminių naudojimą statybinėse konstrukcijose arba dalių gamyboje, reikalavimus. Taigi, pastatuose ir infrastruktūros objektuose visi gaminių variantai gali būti naudojami be apribojimų. IPE sija dažniausiai naudojama mažai apkraunamuose inžinerijos objektuose, kuriuose pranašumų suteikia mažas profilio svoris. Pavyzdžiui, tai gali būti plieninės konstrukcijos, naudojamos nesudėtinguose statiniuose, kaip antai daržinėse, mašinų salėse ūkiuose, parodų salonuose arba vienaaukščiuose namuose. Ji taip pat gali papildyti H formos sijas lengvai apkraunamose sekcijose sudėtingesniuose inžinerijos objektuose. 

Standartinio tipo IPE sijos gaminamos beveik vien tik karštojo valcavimo būdu.

Sistemoms, naudojamoms kaip sudėtinė stacionarių, atviroje jūroje esančių konstrukcijų dalis, „Tibnor“ taip pat sandėliuoja S355G11 +N arba S355G11 +M markių IPE sijas, atitinkančias standartą EN 10225. Gaminys taip pat atitinka reikalavimus, keliamus Y26 markei pagal 5-osios redakcijos „Norsok“ standartą M-120.

 

IPN sija - tai vienas senesnių profilių, kuris vis dar yra standartizuotas Europoje.. Pagal lentynos plotį ir profilio gylį ji primena IPE siją, tačiau skiriasi nuo jos tuo, kad nevienodas lentynos storis, nes jis yra didesnis lentynos ir sienutės sandūroje, o lentynų kraštų spindulys vidinio paviršiaus atžvilgiu yra palyginti didelis. IPN sija yra tvirtesnė už IPE, kadangi jos lentynos ir sienutė yra storesnės, taigi, jų lenkimo ir gniuždymo atsparumas yra šiek tiek didesnis. Tačiau ji sveria kur kas daugiau nei IPE sija, o esant nustatytam profilio gyliui ji atitinkamai bus sunkesnė už IPE siją

Skandinavijos šalyse IPN konfigūracijos sijos nenaudojamos itin plačiai; čia pirmenybė teikiama tolygesnio lentynų storio IPE sijoms. Labai apkraunamose konstrukcijose, kuriose IPE sijos lenkimo ir gniuždymo atsparumas yra nepakankamas, paprastai naudojama HEA sija. Tačiau IPN sija yra pranašesnė tuo, kad ji yra kompaktiškesnė.

Paprastai IPN sija sandėliuojama ne „Tibnor“ sandėliuose, tačiau gali būti pasiūlyta gavus atskirą užsakymą.

 

 U/UPNprofilinė sija primena „H“ arba „I“ formos siją, kuri sienutėje padalinama į dvi dalis. Remiantis šiuo aprašymu galima teigti, kad UPN arba tik „U“ formos lovinis profilis yra padalinta į dvi dalis IPN sija (tik su platesne lentyna ir storesne sienute). Tai reiškia, kad lentynos storis, panašiai kaip ir IPN sijoje, mažėja nuo sienutės link išorės. Lenkimo ir gniuždymo atsparumas iš esmės yra mažesnis negu tokio pat profilio gylį turinčios H ir I sijos, tačiau U/UPN sija pranašesnė  savo kompaktiškumu.

U/UPN sijos dažnai naudojamos kaip H sijų priedas statinio zonose, kurioms tenka mažesnės apkrovos. Be to, jos naudojamos kaip pamatų sijos, pavyzdžiui, pandusuose, kaip grindų atramos pastatuose, kaip standaus tvirtinimo elementas plokščių konstrukcijose bei pramoninėje lentynų sistemoje.

U/UPN sijos daugiausia gaminamos vien tik karštojo valcavimo būdu.

Sistemoms, naudojamoms kaip sudėtinė atviroje jūroje esančių konstrukcijų dalis, „Tibnor“ taip pat sandėliuoja S355G11 +N arba S355G11 +M markių UPN sijas, atitinkančias standartą EN 10225. Gaminys taip pat atitinka reikalavimus, keliamus Y26 markei pagal 5-osios redakcijos „Norsok“ standartą M-120.

Iš esmės UPE lovys – tai IPE sija, kuri sienutėje padalinta į dvi dalis, tačiau sienutė ir lentyna yra storesnės, o lentynų matmenys kiek didesni negu pusė IPE sijos. Priešingai nei U/UPE lovys, lentynos storis yra vienodas, o kraštų kampai aštrūs. UPE lovys pradėtas plačiai naudoti vietoj U/UPN lovio, kadangi paprastai jis būna lengvesnis, kartu neprarasdamas gerų atsparumo lenkimui ir gniuždymui charakteristikų.

Loviniai profiliai, kurie Europoje žymimi UXX, Šiaurės Amerikoje vadinami „C“ loviais arba „C“ profiliais ir žymimi raide „C“.

Lygiai kaip ir IPE sijoje, lentynos plotis su profilio gyliu didėja visų matmenų asortimente. Kaip ir IPE sijoje, žymėjime esantis skaičius yra susietas su profilio gyliu. 

UPE lovys atitinka standarto EN 1090-2, reglamentuojančio plieno gaminių naudojimą statybinėse konstrukcijose arba dalių gamyboje, reikalavimus. Taigi, pastatuose ir infrastruktūros objektuose visi gaminių variantai gali būti naudojami be apribojimų. Panašiai kaip ir U/UPN profiliai, UPE loviai gali papildyti H sijas mažai apkraunamose zonose statiniuose arba vietose, kur reikalingas kompaktiškumas. Kiti įprastinio naudojimo pavyzdžiai – pamatų sijos, grindų atramos pastatuose, standaus tvirtinimo elementai plokščių konstrukcijose ir kaip atraminis elementas pramoninėje lentynų sistemoje

UPE loviai gaminami karštojo valcavimo būdu.

 

Kitas „Tibnor“ asortimentas