Susisiekti
Contact request

About you:

* Privalomas
Pateikdami šią formą jūs pritariate mūsų pranešimui dėl privatumo.

Lakštai


Juostiniai plienai ir plieno lakštai

Plieno lakštai gaminami iš  juostos, kuri valcuojama nepertraukiamai ir kurios storis yra 1,8-20 mm. SSAB gamina ne didesnio kaip  1850 mm pločio  juostas ir lakštus. Didžiausias plotis ir storis būna skirtingi priklausomai nuo plieno markės. Tiekiami ritiniais (angl. coils) arba išpjautų pagal norimus matmenis lakštų pavidalu, neapdoroti arba ėsdinti.  

Gaminami valcuojant viena kryptimi. Pirmasis etapas prasideda parengiamojo valcavimo staklyne, kuriame metalo ruošinio storis sumažėja maždaug iki 30 mm. Kitame etape valcuojama ilgajame valcavimo staklyne, kuriame lakštas pereina pro valcų poras, einančias vienos po kitų.  Metalo juosta tampa plonesnė po kiekvienos valcų poros, o po aušinimo ruožo ji suvyniojama į ritinį.

Medžiagos savybes nulemia legiruojančiųjų medžiagų, valcavimo ir aušinimo procesų visuma. 

Nuo šiol grūdinimas vyksta tuo pačiu metu, kai yra valcuojama plieno juosta. 

Mažiausia plonos valcuotos plieno juostos partija yra apie 18-27 tonos priklausomai nuo juostos pločio. 

Mažesni kiekiai tiekiami iš sandėlių arba per plieno apdirbimo paslaugų centrus (SSC).

Lakštų kapojimo įrenginyje rulonas ištiesinamas ir iš jo išpjaunami norimų matmenų lakštai. Vėliau lakštai  supakuojami transportavimui tinkančiais svoriais ir pakuotėmis.

Norėdami susipažinti su SSAB gaminių asortimentu, spustelėkite čia


  • Glotnus paviršius
  • Siauros storio tolerancijos ribos
  • Ekonomiškai efektyvi gamyba


Karštai valcuotas lakštas 

 

Tiekiami plonų arba storų lakštų pavidalu.  Plieno markės dažnai grupuojamos pagal takumo ribą, pvz., 355, 420 N/mm2 ir t. t. 

Kitas būdas skirstyti karštai valcuotą plieną – pagal paskirtį. Konstrukcinis plienas – tai garantuotų suvirinamumo bei stiprumo charakteristikų plienas. 
Atsparumas smūginiam poveikiui garantuojamas pagal standartą. Panaudojimo sritis – konstrukcijos, kuriose lankstumui keliami vidutiniai reikalavimai; gaminamas pagal EN 10025.

Oro sąlygoms atsparus plienas – tai konstrukcinis plienas, kurio sudėtyje yra specialių legiruojančiųjų medžiagų, užtikrinančių, kad plienas paviršiuje koroduos (rūdys), suformuodamas apsauginę plėvelę. Įprastinės panaudojimo sritys – konstrukcinės dalys pastatuose, siųstuvų stiebuose, tiltuose bei daugelyje kitų įrenginių.

Plienas slėginiams indams skirtas slėginiams įrenginiams. Norint naudoti plieną, tiek plieną, tiek plieno gamintoją turi patvirtinti kompetentingos institucijos. Jis gaminamas, pvz., pagal EN 10028.

Plienas, skirtas šaltam formavimui  (MC) – tai konstrukcinis plienas, pasižymintis puikiomis tinkamumo šaltajam formavimui, apdirbamumo bei suvirinamumo savybėmis.  Jis gaminamas,  pvz., pagal EN 10149.


Boro plienas – boru legiruotas plienas skirtas grūdinti ir atleisti.
Dilimui atsparus plienas –  naudojamas labai dylančiuose įrenginiuose.

Norėdami susipažinti su SSAB gaminių asortimentu, spustelėkite čia

Storas lakštas, taip pat vadinamas kvarto plokšte. Gaminama reversiniu staklynu, kuriame plieno ruošinys valcuojamas pirmyn ir atgal per valcų porą iki bus gautas reikiamo dydžio išvalcuotas gaminys. Iš pradžių plieno ruošinys valcuojamas iki reikiamo pločio, po to jis apverčiamas ir išvalcuojamas iki vadinamosios  etaloninės plokštės ilgio. Etaloninės plokštės dydį nulemia ruošiniui naudojama įdėklo forma. Vėliau etaloninė plokštė supjaustoma ar sukarpomą iki galutinės plokštės formos. Paprastai storas lakštas valcuojamas  3.2 mm ir didesnio storio.  Nėra neįprasti iki 3350 mm pločiai ir iki 20 metrų ilgiai.  Plokštės charakteristikas galima keisti naudojant skirtingą legiravimo priedų kiekį bei taikant skirtingo pobūdžio terminį poveikį. Tiekiamas storas lakštas būna valcuotas, normalizuotas, valcuotas termomechaniškai, aušintas tiesiogiai, grūdintas arba grūdintas ir atleistas.

Norėdami susipažinti su  SSAB gaminių asortimentu, spustelėkite čia

 

Storo lakšto privalumai

  • Lankstus valcuotųjų gaminių partijos kiekis, gali būti siūlomos valcuotųjų gaminių partijos nuo 2,5 tonų.
  • Matmenų diapazonas. 
  • Lankstus grūdinimo procesas. Priklausomai nuo plieno markės ir matmenų diapazono, yra keletas skirtingų grūdinimo procesų. 


Storo lakšto trūkumai

  • Lyginant su plonais lakštais, storo lakšto paviršius paprastai būna šiurkštesnis. 
  • Platesnės leidžiamų storio nuokrypių ribos lyginant su atitinkamais plonų lakštų gaminiais. 

Tiekiamas plonų arba storų lakštų pavidale. Ėsdinimas – tai procesas, kuriame druskos rūgšties pagalba nuo lakšto paviršiaus šalinamos antrinės nuodegos. Po ėsdinimo lakštas nuplaunamas ir sutepamas apsaugos nuo korozijos priemone. Pašalinus antrines nuodegas, sumažėja mašinų bei įrankių dilimas ir pagerėja aplinka ceche. Rulonai  gali būti ėsdinami ištisiniais ruožais (plokščios skardos). Pavieniai lakštai taip pat gali būti ėsdinami atskirai ėsdinimo bakuose.  

Taip pat tiekiami ėsdinti lakštai, specialiai pritaikyti pjovimui lazeriu.

SSAB Laser Plus 

Plienas, kurio takumo riba ne mažesnė kaip 420 N/mm2, taip pat vadinamas didelio stiprumo plienu. Didelio stiprumo konstrukcinis plienas naudojamas ten, kur keliami kur kas didesni reikalavimai stiprumui bei svorio optimizavimui. 
Stiprumas išgaunamas optimaliai derinant legiravimą, aušinimą ir terminį apdorojimą. Didžiausios takumo ribos pasiekiamos grūdinant ir atleidžiant. Gaminamas  pagal EN 10025-6 arba gamintojo standartą, pvz., STRENX

Geras suvirinamumas ir apdirbamumas yra esminiai veiksniai.

 

Karštai valcuotas, dilimui atsparus lakštas, taip pat vadinamas dilimui atspariu plienu – tai didelio stiprumo plienas, kurio savybės išgaunamos grūdinimo būdu.
Gaminant šio tipo plieną, dėmesys sutelkiamas į kietumą, tąsumą bei atsparumo dilimui savybes,  o ne į didelį stiprumą, nepaisant to, kad konstrukcijose dažnai išnaudojamos stiprumo savybės. Plienas gaminamas pagal gamintojo standartą.

Hardox

Panaudojimo sritis – dažniausiai ten, kur reikia plonesnių lakštų arba rulonų, ir tada, kai gaminius reikia lakuoti arba dengti kitokia danga. 
Matmenų diapazonas – storis iki 3 mm, plotis ne didesnis kaip 1500 mm. Šaltojo valcavimo staklyne metalo juostos šaltai valcuojamos keliomis valcų poromis. Kiekviena valcų pora turi po du darbinius ir atraminius valcus. 

Norint išgauti plonesnį lakštą, reikalinga tiek didelė valcavimo jėga, tiek tempimo jėga tarp valcų porų. Visas procesas vyksta automatizuotai, valdomas kompiuterių.  Pirmame etape po šaltojo valcavimo lakštas tampa trapus ir kietas. Taip atsitinka todėl, kad grūdeliai, esantys plieno struktūroje, išsitempia ir deformuojasi. Dėl šios priežasties šaltai valcuotą lakštą būtina atkaitinti. 
Įkaitinant iki tam tikros temperatūros, nauji grūdeliai gali augti deformuotų grūdelių sąskaita, todėl lakštas gali būti formuojamas iš naujo. Yra dvi atkaitinimo technologijos rūšys – tolydinis atkaitinimas ir atkaitinimas konvejerinėje krosnyje. Šaltai valcuotas plienas gali būti gaminamas iš įvairių markių plieno, pradedant nuo minkštojo plieno štampavimui ir lankstymui ir baigiant ypač didelio stiprumo plienu.  

 

Norėdami susipažinti su SSAB gaminių asortimentu, spustelėkite  čia

Padengtas lakštas paprastai yra šaltai valcuotas lakštas, kuris buvo metalizuotas terminio apdorojimo būdu pagal EN 10346:2009 arba metalizuotas elektrolitiniu būdu pagal EN 10152:2009. Atsižvelgiant į paskirtį, padengtas lakštas gali būti tiekiamas pagamintas iš daugelio skirtingų plieno markių. Įprastinių rūšių dangos dengiamos cinku (Z), cinku ir aliuminiu (ZA) bei cinku ir geležimi (ZF), tačiau yra ir kitų dangų rūšių.
Gali būti gaminami lakštai su skirtingo storio dangomis – nuo plono, elektrolitiniu būdu metalizuoto lakšto (2,5 µm) iki  Z 600. Taip pat galime pagaminti lakštus, turinčius skirtingas paviršiaus savybes bei apsaugines dangas. 

Norėdami susipažinti su SSAB gaminių asortimentu, spustelėkite čia

Kitas „Tibnor“ asortimentas