Susisiekti
Contact request

About you:

* Privalomas
Pateikdami šią formą jūs pritariate mūsų pranešimui dėl privatumo.

Smederna

Kai laikas yra lemiantis


Plieno sandėliavimui reikia vietos, tad jeigu įmonė veikia Stokholme, vieta tampa brangiu ištekliumi. „Tibnor“ prižiūri, kad 300 tonų plieno per mėnesį būtų pristatyti tiksliai nustatytu laiku, kad statybos ir kalvystės įmonei „Smederna“ netektų ieškoti didesnio sandėliavimo ploto nei reikia.

Viskas prasidėjo 1991 metais, kai Kenneth Ahnelöv nusprendė įkurti savo statybos ir kalvystės įmonę Tumboje, esančioje pietinėje Stokholmo dalyje. Šiandien, praėjus 25 metams, įmonė ne tik turi savo gamyklą, kurioje gaminami komponentai karkasinių namų statybai, bet ir atlieka karkasų montavimo darbus kai kuriose didžiausiose Švedijoje statybos darbų aikštelėse. „Smederna“ labai išpopuliarėjo, jos veikla išsiplėtė taip, kad per įmonės cechus pereina bemaž 300 tonų plieno kiekvieną mėnesį. Per dieną čia išpjaunama vidutiniškai 14 tonų.

 

Iššūkis

Kad statybos sektoriuje viskas vyktų sklandžiai, būtina ne tik atlikti kur kas daugiau planavimo veiksmų.

– Statybos veikloje yra daugybė skirtingų rangovų, dalyvaujančių kiekviename statybos objekte, todėl planuojant yra vadovaujamasi tuo, kad visi įneš savo indėlį tiksliai nustatytu laiku, – teigė „Tibnor“ plieno konstrukcijų produktų specialistas Rikard Magnusson. – Tokiu atveju niekas nenori likti šioje grandinėje be savo gaminių tada, kai jų prireikia, priešingai, visi nori būti stipri ir patikima grandis.

Tokią problemą kalvių įmonė, dirbanti statybos sektoriuje, galėtų išspręsti įrengdama nuosavą komponentų sandėlį, tačiau tai netinka „Smederna“ atveju.

– Žemė šalia Stokholmo yra brangi, tad mes mieliau naudosime savo žemę gamybai, o ne sandėliui, – paaiškino „Smederna“ generalinis direktorius Kenneth Ahnelöv.

– Dėl šios priežasties mes perkame tik tas medžiagas, kurios mums tikrai reikalingos projektui, su kuriuo dirbame šiuo momentu, ir jeigu jos neatvyks nustatytu laiku ir nustatyta tvarka, iškils problema tiek gaminant, tiek montuojant.

 

Sprendimas

„Smederna“ pradėjo dirbti su „Tibnor“ dar savo veiklos pradžioje 1991 metais; jų bendradarbiavimas išsivystė taip, kad dabar „Tibnor“ tiekia tai, kas yra reikalinga reikiamu laiku.

– Be to, mes padengiame gruntu visas tiekiamas medžiagas, kad darbas su jomis būtų švaresnis ir lengvesnis, – sakė Rikard Magnuson.

Tačiau vykdyti reikalavimus tiekimams pagal principą „pačiu laiku“ nėra itin lengva.

– Žinoma, mes turėjome būti ne tik pajėgūs tesėti duotus pažadus tiekti laiku, bet ir lankstūs, kad kilus poreikiui galėtumėme tiekti anksčiau arba vėliau nei buvo sutarta, – pasakojo Rikard Magnusson.

– Taigi, norint būti iniciatyviam, būtina kontroliuoti visą savo srautą ir visada stengtis užbėgti visiems galimiems įvykiams už akių .

Šiuo požiūriu „Smederna“ yra patenkinti bendradarbiavimu.

– Viską organizuoti taip, kad veiktų šimtu procentų, yra labai sunku, tačiau aplinkybė, kad mes dirbame kartu tiek daug metų, byloja, kad 95 procentų atvejų darbas su jais vyko labai sklandžiai, – sakė Kenneth Ahnelöv. – Visų pirma, bendradarbiavimas su „Tibnor“ išliko labai stabilus, kadangi ši įmonė nestovi vietoje ir, kaip ir kiti, nuolat modernizuojasi.


 

Trumpai

Smederna

Statybos ir kalvystės įmonė, įsikūrusi Tumboje ir turinti daugiau kaip 100 darbuotojų.

Iššūkis

„Smederna“ turi didelius kiekius, tačiau labai mažus sandėliavimo plotus.

Sprendimas

„Tibnor“ vykdomi tiekimai pagal principą „pačiu laiku“ užtikrina, kad visos medžiagos atvyks sutartu laiku nustatyta tvarka ir gali būti iš karto pradėtos naudoti gamyboje.

 

Norite sužinoti daugiau? http://www.smederna.se/