Susisiekti
Contact request

About you:

* Privalomas
Pateikdami šią formą jūs pritariate mūsų pranešimui dėl privatumo.

Ponsse

Lanksti ir kokybiška miškų ūkio technika


„Ponsse“ gamykla, viena pirmaujančių pasaulyje miško technikos gamintojų, yra įsikūrusi nedidelėje Vieremės  savivaldybėje. Joje per 46 metų laikotarpį buvo pagaminta daugiau kaip 11 000 miškų ūkio mašinų. Iš jų beveik 9500 yra vis dar eksploatuojami iki šiol.

„Ponsse“ garsėja kaip įmonė, kuri specializuojasi miškų ūkio mašinų gamyboje, pardavime ir techninėje priežiūroje vadovaudamasi sortimentų ruošos metodu bei su tuo susijusia duomenų apdorojimo sistema.  Taikant medienos sortimentų ruošos metodą, kamienai supjaustomi į tokio ilgio gabalus, kuris atitinka medienos naudojimo paskirtį. Tuo pačiu metu duomenų apdorojimo sistema teikia informaciją galutiniam klientui apie medienos rūšį ir išvežamos iš miško medienos kiekį. Visos operacijos vyksta naudojant bevielį ryšį realiuoju laiku.

Iššūkis

Dėl miškų ūkio mašinų eksploatavimo sąlygų metalams tenka sunkūs išbandymai – tiek stiprumo, tiek atsparumo dilimui bei nepalankioms oro sąlygoms atžvilgiu.  Mašinos eksploatuojamos sunkiomis topografinėmis ir besikeičiančiomis klimato sąlygomis, tad iš esmės nėra jokių šalčio ribų, kuriose jos naudojamos. Klientai gali rinktis tas gaminių savybes, kurios tinka jų vykdomos veiklos sąlygoms, ir itin vertina aukštą produktų kokybę bei gaminių, patenkinančių jų poreikius, kūrimą. Kaip tiekėja partnerė yra reikalinga įmonė, galinti prisidėti tenkinant jų klientų poreikius.

Apdirbimas

„Ponsse“ daugiausia perka Iš „Tibnor“ didelio stiprumo „Strenx“ po paruošiamojo apdorojimo. Plienas apdorojamas „Tibnor“ paslaugų centruose Seinajokyje ir Hiuvinkoje. Tiekimo iš „Tibnor“ terminai suderinami atsižvelgiant į „Ponsse“ vykdomos gamybos fazes. Visi iš anksto apdoroti ruošiniai gabenami į „Ponsse“ suvirinimo dirbtuves tolesniam apdorojimui, o iš ten jie tęsia kelionę, kad būtų panaudoti, pavyzdžiui, retintuvų arba kranų strėlių konstrukcijose.

„Ponsse“ naudoja tiekėjų portalą, sujungiantį tarpusavyje „Tibnor“ ir „Ponsse“ duomenų sistemas.  Užsakymus „Tibnor“ tiekia pagal principą „pačiu laiku“, kadangi nėra tikslinga turėti didelius sandėlius šalia Vieremės gamyklos.

„Mums yra gyvybiškai svarbu greitai bei lanksčiai reaguoti į mūsų klientų poreikius. Dėl šios priežasties „Ponsse“ įdiegė tiekėjų portalą, per kurį gali susisiekti „Tibnor“ ir „Ponsse“ duomenų apdorojimo sistemos”, – pasakojo „Ponsse“ Vieremės padalinio pirkimų vadovė Tiina Haapalainen.


Ponsse


Nauda

„Ponsse“ ir „Tibnor“ duomenų apdorojimo sistema suprojektuota taip, kad įmonės palaikytų tarpusavio ryšį. Tai leido organizuoti sklandesnį bendradarbiavimą. Šiuo metu gaminių pakeitimai įdiegiami greičiau ir užsakymai vykdomi lengviau suprantamu būdu.

„Kai sistemos palaiko ryšį viena su kita, galutiniai produktai gali būti keičiami greičiau, todėl mes galime užsakyti pavienius produktus, atitinkančius besikeičiančius gamybos poreikius. Mes taip pat stebime užsakymų vykdymo progresą realiuoju laiku. Anksčiau tokie pakeitimai trukdavo savaites arba netgi mėnesius“, – pasakojo p. Haapalainen.

Portalas leidžia taupyti laiką iškraunant prekes, biuro darbe bei tiekimo terminų požiūriu.

Portale „Tibnor“ mato, kokiame darbo etape reikia tam tikrų gaminių, kuriuos ji vėliau įpakuoja. Prekės gali būti greičiau supakuotos ir padėtos ant lentynų. Taigi, sumažėja ir kanceliarinio darbo kiekis, kadangi užsakymai nebevykdomi po vieną rankiniu būdu. Be to, gerokai padidėjo ir sandėlio apyvartumas“, – pridūrė p. Haapalainen.

Bėgant metams bendradarbiavimas tapo glaudesniu, ir ne vien tik tarp „Ponsse“ pirkėjų ir „Tibnor“ pardavėjų. Abiejų įmonių kokybės ekspertai lankydavosi vieni pas kitus, todėl bendradarbiavimas tęsiamas ir produktų kūrimo bei gamybos planavimo srityje.

„Mūsų produktų kūrimo skyrius taip pat bendrauja su „Tibnor“ produktų kūrimo skyriumi, kurie kartu aptaria produktų gamybos klausimus. Jų tikslas – išvengti sudėtingų gamybinio proceso etapų ir organizuoti kuo greitesnį, paprastesnį bei ekonomiškesnį gamybinį procesą. Ligi šiol bendradarbiavimas tarp skirtingų padalinių vykdavo sklandžiai”, – sakė p. Haapalainen.

 

Trumpai

Ponsse
Gamina ir parduoda miškų ūkio mašinas bei atitinkamas duomenų apdorojimo sistemas ir atlieka jų priežiūrą.

Iššūkis
„Ponsse“ klientų poreikiai reikalauja kokybės ir lankstumo taip pat ir iš tiekėjų partnerių pusės.

Apdirbimas
Tiesiogiai tiekiamas didelio stiprumo plienas po paruošiamojo apdorojimo tenkina „Ponsse“ gamybos poreikius.


Norite sužinoti daugiau? http://www.ponsse.com/